Eurowizja 2022. Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę. O której i gdzie oglądać?

Tegoroczny 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w Turynie. Polskę będzie reprezentował zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" Krystian Ochman. Wokalista wykona przebój "River". Kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć występ naszego reprezentanta?

Krystian Ochman jest polskim wokalistą, który zyskał rozgłos i sławę dzięki wygranej w 11. edycji "The Voice of Poland" w 2020 roku. Zwyciężył również polskie preselekcje do tegorocznego konkursu Eurowizji, dzięki czemu w Turynie usłyszymy jego przebój "River".

 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Eurowizja 2022. Z kim będzie rywalizował Krystian Ochman?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Turynie od 10 do 14 maja 2022 roku. Zanim poznamy zwycięzcę, odbędą się dwa konkursy półfinałowe, podczas których zostaną wyłonieni najlepsi wykonawcy, którzy zmierzą się ze sobą podczas finału konkursu. Występ Polaka będziemy mogli zobaczyć już w czwartek 12 maja, podczas drugiego półfinału. Wielki finał Eurowizji odbędzie się w sobotę 14 maja. Zarówno występy półfinałowe jak i sam finał rozpoczną się o godz. 21.

Wraz z Krystianem Ochmanem w półfinale zobaczymy reprezentantów z Finlandii, Izraela, Serbii, Azerbejdżanu, Gruzji, Malty, San Marino, Australii, Cypru, Irlandii, Macedonii Północnej, Estonii, Rumunii, Czarnogóry, Belgii, Szwecji i Czech.

Z każdego półfinału zostanie wyłonionych 10 reprezentacji, które ponownie wystąpią w wielkim finale. Kraje założycielskie mają z miejsca zapewnione miejsce w finale. Są to przedstawiciele tzw. „Wielkiej Piątki", czyli Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Włochy, które w tym roku pełnią rolę gospodarza konkursu.

Eurowizja 2022. Gdzie zobaczymy występ Krystiana Ochmana?

Transmisję 66. Konkursu Piosenki Eurowizji będziemy mogli zobaczyć w TVP. Pojawią się tam koncerty półfinałowe oraz finał. Relacje będą prowadzone na żywo w TVP 1 oraz w TVP Polonia - rozpoczęcie o 21. Powtórki będą transmitowane kolejnego dnia w TVP Rozrywka o godz. 21.35. W Internecie możemy śledzić występy konkursowe za pośrednictwem strony vod.tvp.pl lub oficjalnego kanału Eurowizji na YouTube - Eurovision Song Contest.

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji
Więcej o: