Ochman i Kalush Orchestra z Ukrainy w jednej piosence. 130 tys. wyświetleń w ciągu 24 godzin

Eurowizja trwa. Krystian Ochman - reprezentant Polski i Kalush Orchestra - reprezentanci Ukrainy wystąpili wspólnie na ulicy Turynu. Zaśpiewali poruszający utwór "Stefanija". W ciągu doby uzyskał ponad 130 tys. wyświetleń.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się w Turynie we Włoszech ze względu na zeszłoroczne zwycięstwo zespołu Maneskin z utworem "Zitti e buoni". Konkurs został podzielony na trzy części - dwa półfinały oraz wielki finał.

Pierwszy półfinał odbył się w poniedziałek 10 maja, a kolejny został zaplanowany na czwartek 12 maja. Finał Eurowizji odbędzie się w sobotę 14 maja.

Zobacz wideo Ambasador Rosji oblany farbą. Szef gabinetu prezydenta: Ten incydent nie powinien mieć miejsca.

Krystian Ochman i Kalush Orchestra w utworze "Stefania". Zaśpiewali na ulicach Turynu

Krystian Ochman - reprezentant Polski i Kalush Orchestra - reprezentanci Ukrainy wspólnie wystąpili na ulicach Turynu. Są faworytami tegorocznego konkursu. Utwór, który zaśpiewali, to piosenka reprezentantów Ukrainy - "Stefanija". Wzruszająca piosenka bardzo szybko stała się hitem. W ciągu doby w serwisie YouTube ich wystąpienie wyświetlono ponad 130 tys. razy.

 

Grupa Kalush Orchestra w swoich utworach łączy rap z ukraińską muzyką folkową. Zespół tworzą raper Ołeh Psiuk oraz muzycy Tymofij Muzyczuk i Witałij Dużyk, a także DJ MS Kyłymmen. Zdaniem bukmacherów mają 49 proc. szans na wygraną. Z kolei awans Krystiana Ochmana do finału jest niemal pewny. Poza Ukrainą, w notowaniach wyprzedzają go reprezentanci Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i Grecji.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Eurowizja. Grupa Kalush Orchestra zastąpiła Alinę Pash

Muzycy Kalush Orchestra, mimo wojny w Ukrainie, postanowili wziąć udział w Eurowizji. Jeden z nich zdecydował jednak, że pozostanie w kraju, aby walczyć. Grupa ta zastąpiła Alinę Pash, która, choć wygrała eliminacje, wycofała się z reprezentowania swojego kraju po kontrowersjach związanych z jej nielegalnym wyjazdem na Krym w 2015 roku, który był okupowany przez Rosję.

"Nie chcę dalej brać udziału w tej brudnej historii. Z bólem serca wycofuję swoją kandydaturę do reprezentowania Ukrainy na Eurowizji 2022. Jest mi naprawdę przykro. Skontaktujemy się z ukraińską telewizją i podpiszemy wszystkie niezbędne dokumenty. Chciałabym także podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają, oraz tym, którzy słuchają mojej piosenki i wierzą prawdziwym informacjom, a nie plotkom o mnie" - informowała w połowie lutego na Instagramie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

 
Więcej o: