Eurowizja 2022. Dla Maneskin się sprawdziło. Czy ranking Spotify znowu wskaże zwycięzcę?

Podczas Eurowizji 2021 oficjalne statystyki platformy Spotify wskazywały bardzo dokładnie, kto ma największą szansę na zwycięstwo. Wtedy też użytkownicy najczęściej słuchali piosenki włoskiego zespołu Maneskin, który faktycznie wygrał konkurs. Teraz platforma infromuje, że debiutancki singiel reprezentującego Polskę Krystiana Ochmana ma trzy miliony odtworzeń. Jak wygląda zestawienie w przypadku innych uczestników Eurowizji?

Krystian Ochman reprezentuje Polskę w 66. konkursie Eurowizji z piosenką "River". Wykonawca podbił serca europejskiej publiczności i dostał się do finału konkursu w drugim półfinale plebiscytu. Jego konkursowy przebój jest na serwisie Spotify najczęściej granym utworem eurowizyjnym w Polsce.

Zobacz wideo "Na tej płycie jest dużo niepewności. W tym wieku musimy się odnaleźć". Wywiad z Krystianem Ochmanem

Czy Ochmann wygra Eurowizję? Spotify pokazuje dane

Od 20 lutego 2022 roku liczba odtworzeń "River" w Polsce wzrosła o 137 proc. W pierwszym dniu prób do Eurowizji 2022 roku, które odbywały się 30 kwietnia, utwór zanotował wzrost liczby streamów o kolejne 20 proc. w porównaniu z poprzednim dniem.

Krystian Jan Ochman jest wokalistą i kompozytorem o amerykańsko-polskich korzeniach. Rozpoznawalność zawdzięcza wygranej w 11. edycji programu "The Voice of Poland" w 2020 roku. Po finale Ochman wydał debiutancki singiel "Światłocienie", do którego muzykę wyprodukował @atutowy. Utwór do tej pory uzyskał ponad cztery miliony odtworzeń. Na Spotify do końca marca 2022 r. debiutancki album "Ochman" odtworzony ponad 8,5 miliona razy.

 

Czy dane ze Spotify pozwolą znowu wskazać zwycięzcę?

Spotify przekazało, że podczas Eurowizji 2021 liczba streamów eurowizyjnych playlist wzrosła aż o 594 procent i ich łączna liczba odtworzeń wyniosła prawie 27 milionów minut. Od marca do maja 2021 roku najczęściej puszczaną piosenką był utwór "ZITTI E BUONI" grupy Maneskin. Spotify przed finałem 66. edycji konkursu piosenki Eurowizji informuje, że Włochy mają znowu duże szanse na wygraną.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Utwór "Brividi" w wykonaniu Mahmooda i BLANCO jest obecnie najczęściej streamowaną piosenką Eurowizji 2022 - słuchacze włączają ją aż pięć razy częściej niż drugą na liście "Hold Me Closer" szwedzkiej piosenakrki Cornelii Jakobs. Z danych Spotify wygląda też na to, że trzecie miejsce zajął holenderski wykonawca De Deipte z piosenką "S10". W Polsce "Brividi" jest drugą najczęściej streamowaną piosenką Eurowizji 2022.

Jeśli nie liczyć popularności piosenek, w krajach, które reprezentują, to "Brividi" jest też najczęściej odtwarzanym eurowizyjnym utworem w 28 z 40 krajów uczestniczących w konkursie. To daje 70 proc. ze wszystkich państw. Do tej pory Eurowizję dwa razy z rzędu wygrały tylko cztery inne kraje - Hiszpania, Luksemburg, Izrael i Irlandia.

Najczęściej odtwarzane utwory z konkursu Eurowizji 2022 na świecie

  1. BLANCO, Mahmood – "Brividi"
  2. Cornelia Jakobs - "Hold Me Closer"
  3. De Diepte - "S10"
  4. Chanel – "SloMo"
  5. Subwoolfer - "Give That Wolf A Banana"

Dodajmy też, że utwór "Stefania" reprezentującego Ukrainę zespołu KALUSH zdobywa fanów również w krajach biorących udział w Eurowizji. Ma już ponad sześć milionów odtworzeń i jest numerem 1 lub 2 w jednej czwartej konkursowych krajów. Pierwsze miejsce zdobyła m.in. w Gruzji i Mołdawii, a pozycję drugą w Azerbejdżanie, Bułgarii, Czechach, na Litwie i w Polsce.

Najczęściej odtwarzane utwory z konkursu Eurowizji 2022 w Polsce

  1. Ochman – "River"
  2. KALUSH - "Stefania"
  3. BLANCO, Mahmood – "Brividi"
  4. LUM!X, PIA MARIA - "Halo"
  5. Cornelia Jakobs - "Hold Me Closer"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: