"Wszyscy potrzebują tej melodii i tego tekstu, ale jeszcze o tym nie wiedzą". LemON prezentuje "Ptaki"

Dokładnie tego dnia dziesięć lat temu LemON wygrał program "Must Be The Music" i zaczął działalność na polskiej scenie muzycznej. Z tej okazji zespół wydaje nowy utwór. - "Ptaki" zwiastują nadejście lata i zwiastują nasz piąty album - mówi Igor Herbut, lider grupy.

- Mieliśmy wydać "Ptaki" na jesieni, ale postanowiliśmy, że nie ma na co czekać. Jedna z osób, która usłyszała ten utwór w czasie naszej jubileuszowej trasy napisała do nas, że wszyscy potrzebują tej melodii i tego tekstu, ale jeszcze o tym nie wiedzą. No to dobrze, niech będzie! Przecież my dla fanów wszystko! - tłumaczy Herbut. 

KADR Z FILMUDlaczego Meg Ryan i Kelly McGillis nie zagrały w nowym "Top Gun"?

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach

LemON i "Ptaki". "Na koncertach mówili: tylko nie zniszczcie go klipem!" 

Produkcją utworu i całego albumu zajął się Bogdan Kondracki. - Okazał się naszą bratnią duszą, takim samym jak my wrażliwcem i akuszerem pomysłów, których sami byśmy w sobie nie odnaleźli - mówi o tej współpracy Igor. - Ci, którzy już słyszeli "Ptaki" na koncertach mówili: tylko nie zniszczcie go klipem! To na wszelki wypadek zamiast zrobić do niego jakiś wymyślny teledysk, pomyśleliśmy, że połączymy go z czymś, co tylko poruszy waszą wyobraźnię i zobaczycie sobie w nim, co tylko będziecie chcieli. Pomogło nam w tym wspaniałe OSOM studio. I jest naprawdę osom!

 

Słowa do utworu napisali Małgorzata Dacko i Igor Herbut, a muzyka to wspólne dzieło zespołu i Kondrackiego. "Ptaki" LemON już teraz są dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami

Eurowizja 2022. 12.05.2022 Włochy, Turyn. Krystian Ochman podczas występu na festiwalu Eurowizji.Dla Maneskin się sprawdziło. Czy Spotify znowu wskaże zwycięzcę Eurowizji?

Grupa LemON powstała tuż po zakwalifikowaniu się do "Must Be the Music" na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W skład zespołu wchodzą: Igor Herbut, Przemysław Świerk, Tomasz Świerk, Piotr Kołacz i Tomasz "Harry" Waldowski.

Więcej o: