Rok po wygranej Eurowizji Maneskin jest na szczycie. Najnowszy singiel napisali w Los Angeles

Światowe sensacje rockowe Maneskin powracają z nowym singlem "SUPERMODEL". Piosenka została napisana w Los Angeles; wyprodukował ją Max Martin (The Weeknd, Coldplay, Lady Gaga) i jego zespół. Utwór ukazał się tuż po tym, jak cover "Beggin'" w wykonaniu Maneskin osiągnął miliard streamów.

Najnowsza propozycja od włoskiego zespołu to kalifornijskie brzmienie i zaraźliwe rockowe rytmy. Maneskin wpadli na pomysł stworzenia "SUPERMODEL" zainspirowani wieloma postaciami, które poznali podczas swojego pobytu w Los Angeles.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 115

Maneskin z nowym singlem. "Byliśmy zaintrygowani tym, jak ludzie przejmują się ideą celebryty"

Zespół opowiada: - Napisaliśmy "SUPERMODEL" po spędzeniu kilku miesięcy w LA. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie przejmowali się ideą "celebryty" i jak wielką obsesję mieli na punkcie swojego wyglądu i znajomości. Zaczęliśmy sobie wyobrażać enigmatyczną postać Supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją uwielbiasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty.

 

Maneskin uczcił wydanie piosenki debiutanckim występem na żywo podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Grupa świętowała rok od triumfalnego zwycięstwa, które pomogło im wspiąć się na pierwsze miejsca światowych list przebojów. Zespół rozpocznie światową trasę "LOUD KIDS TOUR" 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze.

Po ogromnym sukcesie utworu "ZITTI E BUONI" na ubiegłorocznej Eurowizji Maneskin doczekał się m.in. podwójnej nominacji do BRIT Awards 2022 dla międzynarodowej grupy i za międzynarodową piosenkę, a także nagrody MTV European Music Awards. Triumf włoskiej czwórki w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca Maneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali zaproszenie na otwarcie show The Rolling Stones. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych w takich programach jak "The Tonight Show", "Ellen" i "The Voice".

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: