Dawid Wildstein ma order od prezydenta, teraz został wicedyrektorem Trójki

Dawid Wildstein, wicedyrektor TVP World, został zastępcą dyrektora-redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia Marcina Wąsiewicza. Nie oznacza to, że rozstaje się z telewizją.

Dawid Wildstein od połowy 2021 roku był wicedyrektorem TVP World (ma pozostać w TVP) - informuje "presserwis".

Eurowizja 2022 - wygrywa Kalush Orchestra z Ukrainy Eurowizja 2022. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ komentuje wygraną Ukrainy. Chyba pomyliła imprezy

Dawid Wildstein wicedyrektorem w Trójce. Wcześniej związany m.in. z TVP, "Gazetą Polską" i "Frondą"

Z TVP jest związany od 2016 roku. Wcześniej pracował w biurze programowym TVP (najpierw jako redaktor programujący ds. publicystyki, a później wicedyrektor). Był także już wicedyrektorem TVP 1 i kierownikiem redakcji publicystyki TAI. Wcześniej pracował m.in. w "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Polskiej", "Frondzie".

Zobacz wideo Takiego konfliktu na planie "POPkultury" jeszcze nie było. Bo jak tu wybrać: Rammstein czy Kendrick Lamar?

31 lipca 2017 roku postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy z 7 lipca 2017 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz upamiętniania prawdy o najnowszej historii Polski. W 2016 roku dostał Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie przyznaną za rok 2015 za artykuły zatytułowane "Polski cud w Afryce" oraz "Selfie z ajfona. I to ma być tragedia?", opublikowane w "Gościu Niedzielnym" i "Gazecie Polskiej".

Więcej informacji z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szefem Wildsteina w Trójce jest Marcin Wąsiewicz, który jest dyrektorem-redaktorem naczelnym stacji od grudnia 2021 roku. Zastąpił Pawła Kwiecińskiego, który zastąpił w marcu 2021 roku Michała Narkiewicza-Jodko, który zastąpił w sierpniu 2020 roku Kubę Strzyczkowskiego, który był dyrektorem Trójki od maja do sierpnia 2020 roku i został w nim po aferze związanej z notowaniem listy przebojów. Przed nim dyrektorem był Tomasz Kowalczewski, który od 31 października 2019 sprawował funkcję p.o. dyrektora, a od 19 listopada 2019 dyrektora Trójki. 

Studio radiowe - zdjęcie ilustracyjne Publiczne radio nie było zadowolone z wyników, zamówili nowe. Z "naruszeniem prawa"?

Strzyczkowski jest twórcą jednej z dwóch internetowych stacji, w których pracuje obecnie wielu byłych pracowników Polskiego Radia: Radia 357. Z badań Krajowego Instytutu Mediów opublikowanych w kwietniu tego roku wynika, że zaraz po RMF FM największą popularnością wśród słuchaczy w sieci cieszą się właśnie te rozgłośnie - Radio 357 i Radio Nowy Świat. Trójka zajęła 12. miejsce.

Dawid Wildstein urodził się w 1983 roku w Paryżu, jest synem psycholożki Iwony Galińskiej-Wildstein i publicysty oraz byłego szefa TVP Bronisława Wildsteina.

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami

Więcej o: