Sun Festival. Kalush Orchestra zagrają w Polsce. Zwycięzcy Eurowizji przyjadą latem do Kołobrzegu

Grupa Kalush Orchestra, która w sobotę wygrała 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, wystąpi latem w Polsce. Ukraińcy zagrają na kołobrzeskim Sun Festivalu.

Kalush Orchestra to grupa, która wykonuje hip-hop z wpływami ukraińskiego folku. Pochodzą z Kijowa, a powstali w 2021 r. jako rozszerzenie utworzonego dwa lata wcześniej zespołu Kalush. W oba składy wchodzą: raper Ołeh Psiuk, multiinstrumentalista Ihor Didenczuk i DJ MC Kilimmen.

W sobotę z utworem "Stefania" Kalush Orchestra zwyciężyli w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji, choć jeszcze w marcu, trzy tygodnie po wybuchu wojny w Ukrainie, członkowie grupy walczyli na froncie. Aby zapewnić sobie możliwość udziału w konkursie, przesłali organizatorom nagranie z występem. Koniec końców udało im się przyjechać do Turynu.

Kalush Orchestra wygrali Eurowizję. W lipcu zaśpiewają "Stefanię" w Polsce

Po zwycięstwie Kalush Orchestra opublikowali poruszający teledysk do swojego eurowizyjnego hitu. Na końcowej planszy możemy przeczytać, że zdjęcia do niego zrealizowano w Buczy, Irpieniu, Borodziance i Hostomelu - "miastach pod Kijowem, które ucierpiały na skutek okrucieństwa rosyjskich okupantów". Zespół zadedykował klip "dzielnym Ukraińcom, matkom chroniącym swoje dzieci, wszystkim, którzy oddali życie za wolność [Ukrainy - red.], każdemu mężczyźnie, każdej kobiecie, każdemu niewinnemu dziecku".

 

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że formacja niedługo wystąpi w Polsce. Kalush Orchestra zagrają 30 lipca (sobota) na hip-hopowym Sun Festivalu w Kołobrzegu.

Sun Festival 2022. Kiedy się odbędzie? Kto zagra?

Oprócz Kalush Orchestra w line-upie Sun Festivalu znaleźli się także: The Game, Taco Hemingway, O.S.T.R, KęKę, Kukon, Malik Montana, Pezet, Pro8l3m, Sokół, Tede, The Game, Borixon, chillwagon, Kizo, Majkel Buszu, olszakumpel, Qry, ReTo, ZetHa, Diho, Kaz Bałagane, Pawbeats oraz Zdechły Osa.

Impreza odbędzie się od 29 do 31 lipca w Kołobrzegu. 

Zobacz wideo Muzyka ku pokrzepieniu serc. Mężczyzna zagrał na skrzypcach dla skoszarowanych Ukraińców

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: