Nareszcie! Harry Styles prezentuje album "Harry's House"

Długo wyczekiwany trzeci album studyjny Harry'ego Stylesa "Harry's House" jest już dostępny! Harry uczci premierę albumu dwoma wyjątkowymi występami "One Night Only" w Nowym Jorku (20 maja) i Londynie (24 maja). Piątkowe show w arenie UBS w Belmont Park będzie transmitowane dla subskrybentów Apple Music w 167 krajach.

Album "Harry’s House" powstawał w Los Angeles, Tokio oraz różnych brytyjskich miastach w latach 2020-2021. Krążek zapowiadał nostalgiczny singiel "As It Was", który z miejsca stał się światowym przebojem. Teledysk został nakręcony zimą w Londynie we współpracy z Tanu Muino, nominowaną do nagrody Grammy ukraińską reżyserką.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 116

"Harry's House". Tytuł nowej płyty Harry'ego Stylesa odwołaniem do legendy japońskiego popu

Styles napisał materiał na swój trzeci solowy album wraz ze stałymi współpracownikami: Kidem Harpoonem, Tylerem Johnsonem i Mitchem Rowlandem. Na "Harry's House" znalazły się m.in. "Late Night Talking" i "Boyfriends", piosenki, które Styles przedpremierowo wykonał podczas festiwalu Coachella w kwietniu. Pierwsze oficjalne doniesienia o premierze nowej płyty pojawiły się kilka tygodni przed festiwalem, kiedy Styles ujawnił okładkę "Harry's House".

Początkowo sugerowano, że tytuł albumu może nawiązywać do piosenki Joni Mitchell "Harry’s House / Centerpiece" z jej płyty "The Hissing of Summer Lawns" z 1975 roku. Sam zainteresowany wyjaśnił jednak, że to tak naprawdę ukłon w stronę legendy japońskiego popu Haruomiego "Harry'ego" Hosono. Podczas wywiadu z Apple Music Styles wspomniał, że w latach 70. Hosono wydał album zatytułowany "Hosono's House". - Usłyszałem tę płytę akurat, gdy byłem w Japonii. Zakochałem się w niej i pomyślałem, że naprawdę fajnie byłoby nagrać krążek pod tytułem "Harry's House" - powiedział wokalista.

11 czerwca Harry Styles powróci z koncertami w ramach trasy Love on Tour. Wyprzedany od dawna koncert w Polsce odbędzie się 18 lipca w Krakowie.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: