Margaret pojawiła się na Times Square jako ambasadorka Spotify EQUAL

Margaret pojawiła się na słynnym nowojorskim Times Square w ramach dołączenia do programu Spotify EQUAL. Inicjatywa, która ma na celu wspieranie młodych artystek, obchodzi właśnie rocznicę działania w Polsce.

Program EQUAL, do którego dołączyła Margaret to globalna inicjatywa Spotify służąca wsparciu kobiet w branży muzycznej. W ramach programu na platformie działa globalna playlista, na której znajdują się wyłącznie utwory stworzone przez kobiety. Firma wprowadziła także jej lokalne wersje, w tym już od ponad roku EQUAL Polska. W ramach swojej inicjatywy serwis wspiera także prokobiece organizacje na całym świecie. Wpływ programu jest również widoczny w statystykach Spotify.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 116

Spotify EQUAL. Silniejsza pozycja kobiet w branży muzycznej

W Polsce od maja 2021 r. do końca kwietnia 2022 r. liczba artystek, które pojawiły się na playlistach redakcyjnych Spotify, wzrosła aż o 32 proc. w porównaniu z poprzednim okresem. W ciągu pierwszego roku działania EQUAL na redakcyjnych playlistach Spotify zadebiutowało o 48 proc. więcej artystek.

Ambasadorki EQUAL odniosły w minionym roku duże sukcesy. LUNA, pierwsza polska ambasadorka EQUAL, w ciągu ostatniego roku zwiększyła liczbę swoich miesięcznych słuchaczy o 388 proc. Innym przykładem jest laureatka Fryderyka 2022 Kaśka Sochacka, artystka EQUAL w grudniu, która od momentu przystąpienia do programu zwiększyła liczbę swoich miesięcznych słuchaczy o 72,4 proc.

Kolejnym przykładem jest Hania Rani, ambasadorka lipca i kolejna laureatka Fryderyka 2022, która jest jedną z eksportowych polskich artystek i często trafia na zagraniczne playlisty redakcyjne Spotify, takie jak Classical Reading, Atmospheric Piano, Van Life, Soft Piano, Classical X, Sad Classical i wiele innych. Dzięki temu rynkiem nr 1 dla Hani Rani są teraz Stany Zjednoczone; nr 3 to Niemcy, a nr 4 - Wielka Brytania. Inna ambasadorka, która odniosła sukces, to trzykrotna laureatka Fryderyka 2022 Daria Zawiałow - od momentu dołączeniad o programu EQUAL w sierpniu artystka zdołała przekroczyć próg 1 mln słuchaczy miesięcznie.

Duże znaczenie inicjatywy Spotify EQUAL podkreśla też Margaret, komentując dołączenie do programu:

To dla mnie bardzo ważne, bo siostrzeństwo jest dla mnie ultra ważne. Wspieranie kobiet w branży i poza nią stało się moim hobby, od kiedy zdałam sobie sprawę, jak często bywamy nieczułe i ostre dla siebie. Playlista poświęcona kobietom i ich wrażliwości jest dla mnie osobiście bardzo ważnym komunikatem, tym bardziej cieszę się, że mogę być tego częścią. Myślę, że zarówno w muzyce jak i w życiu, najciężej jest o harmonie. O to, by stawiać na swoim, ufać sobie i swoim instynktom, ale też nie walczyć ze światem. Sama się tego uczę i życzę tego wszystkim początkującym artystkom.

Margaret jako Ambasadorka miesiąca pojawiła się nie tylko na billboardzie na Times Square, ale także na okładce playlisty EQUAL Polska. Na majowej liście odtwarzania EQUAL Polska słuchacze znajdą także jej najnowszy singiel zatytułowany "Cry In My Gucci".

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: