Open'er 2022. Doja Cat nie wystąpi na festiwalu w Gdyni. "Muszę przejść pilną operację"

Po dwóch latach przerwy, pod koniec czerwca rozpocznie się Open'er Festival. Niestety w sobotę organizator poinformował o odwołaniu występu jednej z głównych gwiazd środowego koncertu. Doja Cat musi przejść operację, przez co odwołuje europejską trasę koncertową.

"Z przykrością informujemy, że Doja Cat z powodów zdrowotnych odwołuje festiwalowe występy w Europie, a także całą amerykańską trasę koncertową. Oznacza to, że nie wystąpi również na festiwalu 29 czerwca" - czytamy w komunikacie Open'er Festival udostępnionym na Facebooku.

Zobacz wideo Popkultura odc. 116

Open'er Festival 2022 - Doja Cat nie wystąpi na festiwalu w Gdyni

Organizator zapewnia, że trwają pracę nad zapewnieniem udziału artystki lub artysty, którzy dołączą do programu w zastępstwie za Doja Cat. "O szczegółach poinformujemy najszybciej, jak to tylko będzie możliwe" - czytamy dalej.

We wpisie udostępniono również oświadczenie, które pojawiło się na Instagramie artystki w nocy z piątku na sobotę. "Niestety muszę przejść pilną operację migdałków. Chociaż jest ona rutynowa, ze względu na opuchliznę, dojście do siebie zajmie mi trochę czasu. To oznacza, że muszę odwołać mój udział w letnich festiwalach i całą trasę z The Weeknd. Czuje się z tym okropnie, ale nie mogę się doczekać, aż wszystko się zagoi i będę mogła wrócić do tworzenia dla Was muzyki i doświadczeń" - napisała Doja Cat. 

 

Kto będzie na Open'er 2022? Lista artystów

Podczas tegorocznego Open'era wystąpią:

  • 29 czerwca: Imagine Dragons, Maneskin, The Smile, Clairo, Inhaler, Jehnny Beth, Kennyhoopla, Litle Simz, Pa Salieu, Sampa The Great.
  • 30 czerwca: Twenty One Pilots, Playboi Carti, Glass Animals, Royal Blood, Years & Years, BadBadNotGood, Destroyer, Gunna, Moses Sumney, Porridge Radio, Tove Lo.
  • 1 lipca: Dua Lipa, Martin Garrix, Meghan Thee Stallion, Biffy Cliro, Flohio, Iceage, Jan Rapowanie, Michael Kiwanuka, Oio, Sky Ferrera, Young Leosia. 
  • 2 lipca: The Killers, Jessie Ware, The Chemical Brothers, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Cate Le Bon, Cigarettes After Sex, Pillow Queens, Seasick Steve, Sons of Kemet, Yola.
Więcej o: