Conan Gray przedstawia "Yours". Król popu Gen Z podgrzewa atmosferę przed premierą płyty

Conan Gray podgrzewa atmosferę przed premierą płyty "Superache". Wokalista, autor piosenek, najlepszy przyjaciel Olivii Rodrigo i król popu Pokolenia Z przedstawia nowy singiel zatytułowany "Yours". Piosence towarzyszy oficjalny teledysk.

"Yours" to utwór zapowiadający wyczekiwany drugi album Conana Graya, "Superache", który ukaże się 24 czerwca. W ubiegłym miesiącu artysta zaprezentował inną promująca płytę piosenkę – "Memories", która zgromadziła już 19 mln streamów na Spotify i 4 mln odsłon na YouTube. Nagranie zostało też entuzjastycznie przyjęte przez dziennikarzy, trafiając do zestawienia najważniejszych piosenek tygodnia magazynu "FADER".

Zobacz wideo POPKultura, odc. 116

Conan Gray się rozkręca. 24 czerwca premiera nowej płyty

Na "Superache" artysta osiągnął zupełnie inną kreatywną stratosferę. Większość, bo aż 11 z 12 utworów, wyprodukował rozchwytywany, ceniony producent i stały współpracownik Graya, Dan Nigro. Ponadto, trzy piosenki pomogła napisać Conanowi napisać koleżanka po fachu, Julia Michaels ("The Exit", "People Watching" i "Disaster"), a utwór "Disaster" wyprodukował Cirkut (The Weeknd, Katy Perry, Ava Max). Miksami zajęli się natomiast Serban i Mitch McCarthy (Olivia Rodrigo).

 

Odkąd w wieku 15 lat zaczął publikować na YouTube oryginalne nagrania demo, Conan Gray stał się jedną z największych gwiazd muzyki pop swojego pokolenia. Nawet po komercyjnym sukcesie multiplatynowych hitów "Heather" i "Maniac", jego muzyka nadal zachowuje niesłabnącą autentyczność i oryginalność.

Debiutancki album Graya, "Kid Krow", stworzony przez Conana oraz wieloletniego współpracownika i producenta Dana Nigro, dotarł na 5. miejsce listy Billboard 200 oraz na szczyt zestawienia Billboard Pop Albums. Latem 2020 roku, kiedy utwór "Heather" podbił list przebojów na całym świecie, sir Elton John publicznie pochwalił Graya za to, że jako jedyny artysta z pierwszej pięćdziesiątki Spotify napisał piosenkę w całości samodzielnie.

W maju 2022 artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce. Fani zgromadzeni w COS Torwar w Warszawie przyjęli Conana Graya niezwykle ciepło, organizując m.in. trzy akcje fanowskie w trakcie koncertu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: