Victoria z zespołu Maneskin zachorowała przed występem u Fallona. Zastąpił ją sam prowadzący

W piątkowy wieczór muzycznymi gośćmi w programie "The Tonight Show with Jimmy Fallon" byli członkowie zespołu Maneskin, którzy przywieźli ze sobą najnowszy singiel "Supermodel". Tuż przed występem basistka Victoria De Angelis zachorowała - potrzebne było zastępstwo od zaraz. O pomoc został więc poproszony sam Jimmy Fallon, który podszedł do zadania z należytą powagą.

- To jest prawdziwa historia. Vic nie może być z nami, bo zachorowała. Wszystko z nią w porządku, ale potrzebny był basista, więc spytali mnie, czy mógłbym zagrać - mówił w piątek Jimmy Fallon, wystrojony w blond perukę i charakterystyczny strój, do złudzenia przypominający sceniczne ubiory Victorii De Angelis. - Zrobili to dzisiaj rano, około 11. [Pomyślałem:] "Jak się gra na basie? O co chodzi? Nie wiem... - wspominał komik. Mimo wstępnych wątpliwości Fallon podjął się misji - efekty sprawdzicie poniżej.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 116

To Jimmy Fallon czy Victoria De Angelis? Znakomicie odegrana rola

Jimmy'emu Fallonowi udało się nauczyć odpowiedniej części piosenki "Supermodel", co zaprezentował jeszcze przed wyjściem na scenę. - Stwierdziłem: "Dam radę, zaszaleję". Zrobię to dla rock'n' rolla, dla świata - zapowiedział prowadzący i z instrumentem ruszył dołączyć do obecnych w studiu członków Maneskin, czyli Damiano, Ethana i Thomasa. Trzeba przyznać, że Fallon, który od lat śpiewa i gra na gitarze akustycznej, z basem poradził sobie naprawdę imponująco (szczególnie że wiele energii wkładał jednocześnie w jak najwierniejsze odtworzenie ruchów Victorii).

 

Piosenka "Supermodel" ukazała się tuż przed finałem Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie, gdzie Maneskin w pełnym składzie zagościli jako ubiegłoroczni zwycięzcy. - Napisaliśmy "SUPERMODEL" po spędzeniu kilku miesięcy w LA. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie przejmowali się ideą "celebryty" i jak wielką obsesję mieli na punkcie swojego wyglądu i znajomości - wspominają młodzi rock'n'rollowcy. - Zaczęliśmy sobie wyobrażać enigmatyczną postać Supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją uwielbiasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty.

Po ogromnym sukcesie utworu "ZITTI E BUONI" na ubiegłorocznej Eurowizji Maneskin doczekał się m.in. podwójnej nominacji do BRIT Awards 2022 dla międzynarodowej grupy i za międzynarodową piosenkę, a także nagrody MTV European Music Awards. Triumf włoskiej czwórki w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca Maneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali zaproszenie na otwarcie show The Rolling Stones.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: