Pezet się sprzedał? "Jan Paweł" promuje "Muzykę komercyjną"

W sieci ukazał się świeży teledysk Pezeta do piosenki "Jan Paweł", który zapowiada nową płytę rapera. - "Muzyka Komercyjna" to story o sukcesie, pieniądzach, miłości na sprzedaż, upadku, mieście, w którym mieszkam, kraju, w którym żyję, banałach, które paradoksalnie są najistotniejsze i rzeczach wielkich, które są nieważne, a wydają się mieć największe znaczenie - podkreśla sam raper.

Ostatnia płyta Pezeta to "Muzyka Współczesna" z 2019 roku. Album uzyskał status potrójnej platyny, a pochodzący z niej singiel "Magenta" zdobył wyróżnienie Diamentowego Singla. Po prawie trzech latach przerwy teraz pora na nowe wydawnictwo.

"Jan Paweł" i nowa płyta Pezeta

Pierwszym singlem z płyty "Muzyka komercyjna" jest "Jan Paweł", wyprodukowany przez Auera i Piotrka "Łysego" Lewandowskiego. Teledysk wyreżyserowali Binocle: 

 

Tytuł jest jak najbardziej nieprzypadkowy. Nie do końca chodzi w nim o Jana Pawła II, choć nawiązanie do papieża jak najbardziej się pojawia. "W dowodzie mam Jan Paweł, coś jak Papież-Polak. Piszę rap jak chorał" - zaczyna tekst Pezet, który w istocie nazywa się Jan Paweł Kapliński i urodził się 18 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Dalej jednak przyznaje, że nad głową nie ma aureoli i jako przedstawiciel "trudnej młodzieży" nosił raczej "kaptur niż wiarę". Dorzuca kąśliwą uwagę, że jeszcze nie jeździ "maybachem jak biskup".

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

- "Muzyka Komercyjna" to historia o muzyce rapowej na sprzedaż, ale również o tym, że wszechobecne i bardzo powszechne dziś przesuwanie granic, zarówno w warstwie estetycznej jak i marketingowej, to jest coś co przestało się mieścić w moich subiektywnych ramach dobrego smaku - opisuje raper.

- To coś co ma poruszyć wyżej wymienione zagadnienia. Mimo tego, że słowo 'komercyjny' ma wydźwięk raczej pejoratywny, to przecież rap, który robimy, stał się komercyjny, odkąd tylko ujrzał światło dziennie pierwszy album wydany na sprzedaż. Muzyka hip-hopowa stała się źródłem rozrywki, coraz lepiej sprzedawana i coraz bardziej sprzedajna - tak o albumie mówi Pezet.

Wraz z premierą klipu ruszył preorder albumu "Muzyka komercyjna". "Muzyka komercyjna" dostępna w preorderze zostanie wzbogacona o premierowe utwory. Wydanie już teraz można zamawiać pod adresem: www.pezet81.pl

Pezetowi nie można też odmówić konsekwencji. Dotychczasowe albumy studyjne wpisują się w spójną stylistykę, wystarczy spojrzeć na ich tytuły: "Muzyka klasyczna" (2002), "Muzyka poważana" (2004), "Muzyka rozrywkowa" (2007), "Muzyka emocjonalna" (2009) i wspomniana już wcześniej "Muzyka współczesna" z 2019 roku. Drobnym wyjątkiem była płyta "Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak" z 2012 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: