Andy Fletcher z Depeche Mode nie żyje. Miał 60 lat. "Przytłaczający smutek"

W wieku 60 lat zmarł Andy Fletcher, brytyjski muzyk, współzałożyciel legendarnej grupy Depeche Mode. "Miał prawdziwe serce ze złota" - napisał zespół w oświadczeniu.

Informację o śmierci Andy'ego Fletchera Depeche Mode przekazało w mediach społecznościowych.

Andy Fletcher nie żyje. Współzałożyciel Depeche Mode miał 60 lat

"Jesteśmy zszokowani i przepełnieni przytłaczającym smutkiem z powodu przedwczesnej śmierci naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny i kolegi z zespołu -  Andy’ego 'Fletcha' Fletchera" - czytamy. "'Fletch' miał prawdziwe serce ze złota i był zawsze tam, gdzie potrzebna była pomoc, ożywiona rozmowa lub zimny kufel. Nasze serce jest z jego rodziną, i prosimy o zachowanie ich w myślach oraz poszanowanie ich prywatności w tym ciężkim czasie" - napisano w oświadczeniu.

Andy Fletcher urodził się w 1961 roku w Nottingham. Później mieszkał w Basildon. Tam, w drugiej połowie lat 70., razem założył zespół Composition of Sound. Po dołączeniu do grupy Dave'a Gahana nazwa zespołu została zmieniona na Depeche Mode. Zespół odniósł ogromny światowy sukces, m.in. dzięki takim utworom jak "Personal Jesus", "Enjoy the silence", "Strangelove" czy "Never let me down". 

 
Więcej o: