Zespół ABBA pokazał się publicznie po raz pierwszy od 14 lat. Powrócą na scenę jako hologramy

Członkowie zespołu ABBA spotkali się po 14 latach - nie bez powodu. Zaczęła się trasa koncertowa, która jest inna niż wszystkie do tej pory. Członkowie grupy nie zagrają i nie zaśpiewają na scenie - zastąpią ich hologramy.

- Ponowne bycie razem jako grupa jest bardzo satysfakcjonujące - skomentowali spotkanie członkowie zespołu ABBA. Ostatni raz wystąpili wspólnie ponad 40 lat temu.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Członkowie zespołu ABBA spotkali się po kilkunastu latach. Wspólnie pozowali na czerwonym dywanie

Jak podaje Agencja Reutera, cała czwórka z zespołu ABBA spotkała się na czerwonym dywanie w specjalnie wybudowanym miejscu w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie, nazwanym ABBA Arena. Choć wspólne czwartkowe spotkanie związane jest ze startem trasy koncertowej, to fani nie zobaczą prawdziwych członków zespołu na scenie. Zamiast nich mają wystąpić cyfrowe awatary z twarzami Agnethy, Björna, Benny'ego i Anni-Frid z 1979 roku. Tego rodzaju koncerty odbywać się będą do grudnia 2022 roku, a każdy z nich obejrzy 3 tys. osób.

Członkowie zespołu Abba dzisiaj, abba-tary będą miały ich sylwetkę i taki sam ruch scenicznyHalo, dzwonią lata 70., odbieracie? ABBA i Diana Ross z nowymi płytami [PŁYTY TYGODNIA]

Wyjątkowy koncert ABBY. "Wystąpią w najlepszym możliwym wydaniu"

Podczas czwartkowej premiery trasy koncertowej prawdziwi członkowie zespołu ABBA obserwowali koncert z hologramami w roli głównej oraz publiczność, a pod koniec weszli na scenę, obejmując się i machając do swoich fanów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podaje Reuters, ABBA w ramach projektu współpracowała z 850-osobowym zespołem Industrial Light & Magic, założonym przez twórcę "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa. Podczas koncertów hologramy wykonują około 20 piosenek podczas 90-minutowego show zatytułowanego "Voyage".

Dzień dobry, RobinPasjonujące życie gwiazd. Te filmy biograficzne warto poznać

"Agnetha, Björn, Benny i Anni-Frid stworzyli koncert, o jakim zawsze marzyli, występując dla swoich fanów w najlepszym możliwym wydaniu: jako cyfrowe wersje samych siebie, wspierane przez najlepszych współczesnych muzyków. Zacierając granice między tym, co fizyczne, a tym, co cyfrowe, zobacz magię ABBY ożywioną dzięki najnowszej technologii przechwytywania ruchu" - czytamy w oficjalnej zapowiedzi wydarzenia ABBA Voyage.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: