Męskie Granie 2022. Kwiat Jabłoni w hymnie festiwalu. Co to za zespół?

Zespół Kwiat Jabłoni od niedawna wiedzie prym na polskiej scenie muzycznej. Współtworzy go rodzeństwo - Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz. Co wiemy o tych wyjątkowych polskich artystach, którzy w tym roku tworzą Męskie Granie Orkiestra?

Zespół Kwiat Jabłoni tworzy utwory, które są połączeniem muzyki folkowej z popem, muzyką elektroniczną oraz indie. Formacja oficjalnie występuje od marca 2018 roku, natomiast wcześniej rodzeństwo wspólnie występowało w zespole Hollow Quartet z którym wydali album "Chodź ze mną". Formacja wystąpiła w programie muzycznym "Must be the music. Tylko muzyka". Dotarli do półfinału konkursu.

 

Kwiat Jabłoni. Muzyka towarzyszy im od lat

Rodzeństwo dorastało w muzykalnej rodzinie, ponieważ ich ojcem jest lider zespołu Elektryczne Gitary Jakub Sienkiewicz. Katarzyna Sienkiewicz urodziła się w 1993 roku w Warszawie, jest muzykolożką oraz autorką piosenek. Jej brat Jacek Sienkiewicz urodził się rok później. Swoje umiejętności muzyczne szlifował na Akademii Muzycznej w Warszawie (kierunek: kompozycja).

W skład zespołu Kwiat Jabłoni wchodzi Jacek Sienkiewicz, który odpowiada za śpiew oraz za grę na mandolinie i  banjolinie. Wraz z nim występuje jego siostra Katarzyna Sienkiewicz, która śpiewa oraz gra na instrumentach klawiszowych. Poza rodzeństwem zespół uzupełniają: Grzegorz Kowalski - gitarzysta basowy, który gra również na syntezatorze oraz Marcin Ścierański, który gra na perkusji.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Kwiat Jabłoni. Miliony odtworzeń w serwisach muzycznych

Do największych hitów zespołu należy zaliczyć utwór "Dziś późno pójdę spać", który jest jednocześnie ich debiutancką piosenką. Kunszt swojej twórczości pokazali również w utworach "Niemożliwe", "Mogło być nic", "Kto powie mi jak" czy "Wzięli zamknęli mi klub". Pierwszy studyjny album "Niemożliwe" ukazał się 1 lutego 2019 roku, a w trakcie pierwszego tygodnia uplasował się on na 7. pozycji list sprzedaży OLiS (oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video).

Kolejna płyta "Mogło być nic" ukazała się 5 lutego 2021 roku. Ilekroć zespół pojawia się na scenie, spotyka się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. W 2019 roku formacja wystąpiła na Festiwalu Pol'and Rock i zgromadziła tłumy fanów pod sceną. Ich występ znalazł się w albumie "Live Pol’and’Rock Festival 2019". W marcu 2022 roku nagrali singiel "Szary świat" wraz z sanah, co zaowocowało licznymi wyświetleniami w serwisie Youtube.

 
Więcej o: