Krzysztof Zalewski na Męskim Graniu 2022. Kim jest laureat siedmiu Fryderyków?

Krzysztof Zalewski swoją karierę muzyczną rozpoczął na początku XX wieku, wówczas wystąpił w talent show "Idol". Od kilku lat, jest jednym z najpopularniejszych polskich artystów docenianych przez publiczność, jak i krytyków. Na swoim koncie ma już kilka Fryderyków.

Krzysztof Zalewski jest polskim artystą, wykonawcą, multiinstrumentalistą, kompozytorem oraz autorem tekstów. Tworzy głównie muzykę rockową i popową. Teraz razem z Bedoesem i Kwiatem Jabłoni tworzy Męskie Granie Orkiestra 2022 - on jest jedynym, który pojawiał się w składzie MGO już wcześniej.

Zobacz wideo Maria Dębska i Krzysztof Zalewski o piosence, która powstała na potrzeby filmu "Nie będzie romansu"

Krzysztof Zaleski. Karierę rozpoczął od udziału w "Idolu"

Krzysztof Zalewski w 2002 roku wziął udział w drugiej edycji popularnego talent show "Idol", gdzie zajął pierwsze miejsce. Nagrodą w programie była możliwość wydania debiutanckiego albumu, który wykonawca nagrał w 2004 roku pod pseudonimem Zalef. Krążek nosił tytuł "Pistolet", a znalazły się na nim utwory z pogranicza heavy metalu i rocka. Przez kilka lat pracował jako instrumentalista Katarzyny Nosowskiej i Brodki. Współpracował także z zespołami Hey oraz Nie-bo. W tym samym czasie był również członkiem grupy Japoto oraz Muchy.

Męskie Granie. Krzysztof Zalewski, Bedoes i Kwiat Jabłoni w orkiestrze. Jest singiel!Męskie Granie. Krzysztof Zalewski, Bedoes i Kwiat Jabłoni w orkiestrze. Jest singiel!

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Po kilku latach wrócił do występów solowych. Od 2013 roku wydał cztery albumy:

  • "Zelig" (2013),
  • "Złoto" (2016), 
  • "Zalewski śpiewa Niemena" (2018),
  • "Zabawa" (2020).

Krzysztof Zalewski był również jednym z artystów supergrupy Męskie Granie Orkiestra. W 2018 i 2019 roku razem z orkiestrą oraz pozostałymi artystami wykonał utwory "Początek" oraz "Sobie i Wam".

Jednym ze stałych uczestników Męskiego Grania jest Dawid PodsiadłoMęskie Granie 2022 ogłosiło line-up. Wiemy, kto zagra na 16 koncertach

Krzysztof Zalewski. Laureat siedmiu Fryderyków

Krzysztofa Zalewskiego doceniają nie tylko fani, ale też krytycy. Artysta otrzymał aż siedem Fryderyków. W 2019 roku wygrał Fryderyka w kategorii nowe wykonanie za album "Zalewski śpiewa Niemena". Krytycy w tym samym roku docenili także utwór "Początek", który Zalewski wykonał wspólnie z orkiestrą Męskiego Grania oraz Dawidem Podsiadło i Kortezem. Piosenka wygrała Fryderyka w dwóch kategoriach: 

  • utwór roku,
  • teledysk roku.

W 2021 roku otrzymał cztery statuetki w kategoriach:

  • album roku pop alternatywny - "Zabawa",
  • teledysk roku - "Annuszka",
  • producent muzyczny roku,
  • autor roku.

Krzysztof Zalewski dał się poznać nie tylko jako wszechstronny muzyk, ale też aktor. Zagrał główną rolę w filmie "Historia Roja", gdzie wcielił się w tytułową postać oraz wystąpił w biograficznym filmie o Kalinie Jędrusik - "Bo we mnie jest seks". Prowadzi również audycję "Zelig" w Radiu 357

Serial 'Powrót'Dębska: Zaskoczył mnie sposób opowiadania tej historii. Miałam wątpliwości

Prywatnie jest partnerem Olgi Tuszewskiej. Para doczekała się syna Lwa. 

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: