Której stacji słuchamy najdłużej? Radio 357 i RNŚ przed RMF FM, ale lider jest jeszcze inny

O ile RMF FM jest liderem słuchalności pod względem minut z włączonym radiem w emisji analogowej, to w internecie wygrywa Radio Pogoda. Tak wynika z badań Krajowego Instytutu Mediów, powołanego do życia w lutym tego roku. Łącznie, analogowo i w internecie, RMF FM było słuchane w ciągu doby średnio przez 147 minut, tu wyprzedzają je m.in. internetowe Radio 357 i Radio Nowy Świat.

Uwzględniając fale radiowe i internet w przypadku, gdy stacje nadają na dwa sposoby, RMF FM ma ponad 50 minut straty zarówno do Radia 357 (średnio 205 minut na dobę) i Radia Nowy Świat (201 minut). Jeszcze lepiej radzi sobie Radio Silesia, które w badanym okresie (luty-kwiecień tego roku) było słuchane wśród badanych średnio 221 minut na dobę.

Materiały prasowePremiery Netfliksa na czerwiec zapowiadają się obiecująco

Więcej informacji na temat mediów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Jakiego radia słuchamy najdłużej? W internecie wygrywa Radio Pogoda

Średni dobowy czas słuchania wynoszący średnio 182 minuty dziennie to wynik emisji internetowej RMF FM, stacji, która wygrywa według Krajowego Instytutu Mediów w emisji analogowej. Najlepsze wyniki wśród wszystkich słuchaczy w sieci osiągnęło Radio Pogoda (210 minut), wyprzedzając o zaledwie minutę RMF Maxxx.

Ponad 200 minut dziennie średnio są słuchane dwie stacje, które nadają jedynie w sieci - Radio 357 i Radio Nowy Świat. Obie mogą pochwalić się tu wynikami lepszymi od RMF FM. W przypadku Radia 357 to średnio 205 minut na dobę, a Radia Nowy Świat 201 minut. Jak czytamy w serwisie Wirtualne Media, pierwsza stacja najlepszy wynik osiągnęła w grupie wiekowej 75+ (231 minut), a druga - w grupie 30-49 lat (214 minut).

Dane dotyczą okresu luty-kwiecień tego roku, uwzględniają wywiady przeprowadzone z 22 536 osobami. Badanie zostało rozpoczęte przez Krajowy Instytut Mediów w styczniu br. na wniosek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wcześniej KIM podawał np., że Radio 357 i RNŚ mają w sieci od 6 do 10 razy więcej słuchaczy niż Trójka.

Męskie Granie. Krzysztof Zalewski, Bedoes i Kwiat Jabłoni w orkiestrze. Jest singiel!Męskie Granie. Krzysztof Zalewski, Bedoes i Kwiat Jabłoni w orkiestrze. Jest singiel!

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: