Mata oskarżony o posiadanie marihuany. Raperowi i jego koledze grozi do 3 lat więzienia

Michał M., czyli znany raper Mata został oskarżony o posiadanie marihuany. Akt oskarżenia przeciwko niemu i jego koledze skierowała we wtorek Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów.

Chodzi o sprawę z końca stycznia br. 21-letni Michał M., znany jako Mata, i jego 24-letni kolega późnym wieczorem zostali zatrzymani na jednej z ulic na Górnym Mokotowie w Warszawie. Na widok policyjnego patrolu mieli zachowywać się nerwowo, zaczęli odchodzić szybkim krokiem. W końcu jednak zostali wylegitymowani i - jak podawała policja - dobrowolnie wyjęli z kieszeni foliowe woreczki z suszem, którym okazała się być marihuana. Mężczyźni tłumaczyli, że mieli ją na własny użytek.

Bedoes w Wake Parku w Bydgoszczy w 2020 r. Bedoes w hymnie Męskiego Grania 2022. Co warto wiedzieć o raperze?

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Mata? "Ojeju, uwielbiam!", "On to się wbił", "Kojarzy mi się ze schodkami nad Wisłą" [Gwiazdy o gwiazdach]

Akt oskarżenia dla Maty. Za posiadanie marihuany raperowi grozi do trzech lat więzienia

We wtorek 31 maja Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie i jego znajomemu. - Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto - powiedziała w TVN Warszawa rzeczniczka stołecznej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Pezet wypuszcza nową płytę. Ruszył preorder 'muzyki komercyjnej' Pezet się sprzedał? "Jan Paweł" promuje "Muzykę komercyjną"

Dodała, że aktem oskarżenia objęty został także znajomy rapera. Jemu śledczy zarzucili posiadanie 0,39 grama marihuany. - Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia - dodała prokuratorka. Za posiadanie narkotyków obu mężczyznom może grozić do trzech lat więzienia.

Zatrzymanie Maty. "Skute bobo" jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł

Po informacji o zatrzymaniu Maty w styczniu jednym z najczęściej wyszukiwanych w sieci haseł stało się wyrażenie "skute bobo". Taki tytuł nosi jeden z kawałków na płycie "Młody Matczak". Padają tam m.in. słowa:

Marihuana - cała Polska jest w niej zakochana/ I nie tylko młodzież, bo spaliłem z moim dziadkiem grama/ Każdy, kogo znam, zjarał chociaż gram zioła/ Więc nie palę sam, no bo po to mam zioma

"Skuty" może oznaczać tu zarówno "skutego kajdankami", jak i bycie pod wpływem marihuany.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: