Nie żyje współzałożyciel Bon Jovi. Alec John Such miał 70 lat

Niespodziewanie zmarł Alec John Such. Muzyk był jednym z założycieli kultowej grupy Bon Jovi - to on dostrzegł potencjał Jona Bon Joviego i zapoznał go z resztą zespołu. Sam grał na basie i śpiewał chórki. Smutną informację o jego śmierci zespół przekazał na oficjalnym profilu w sieci.

"Jesteśmy załamani wiadomością o śmierci naszego drogiego przyjaciela Aleca Johna Sucha. Był oryginałem. Jako jeden z założycieli Bon Jovi, Alec był integralną częścią zespołu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Nie żyje współzałożyciel Bon Jovi

Alec John Such miał 70 lat - urodził się 14 listopada 1956 roku w Yonkers w Nowym Jorku. Nim dołączył do składu Jona Bon Joviego, grał w takich zespołach jak The Cellar Dwellers, a także Phantom's Opera (u boku Tico Torresa) i The Message, którego członkiem był Richie Sambora. Pracował jako menadżer klubu Hunka Bunka Ballroom w Sayerville, gdzie po raz pierwszy zobaczył występ Jona Bon Joviego, który wtedy występował z The Wild Ones.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Such dostrzegł w nim potencjał i przedstawił mu Torresa i Samborę. Muzycy to podkreślają w pożegnalnym wpisie:

Mówiąc szczerze, to poprzez niego znaleźliśmy drogę do siebie - był przyjacielem z czasów dzieciństwa Tico, to on przyprowadził Richiego, żeby zobaczył, jak gramy. Alec był nieokiełznany i pełen życia. Dziś te wyjątkowe wspomnienia przynoszą uśmiech i łzy jednocześnie. Będziemy za nim bardzo tęsknić.
 

Alec John Such należał do zespołu Bon Jovi od 1983 do 1994 roku - w tym czasie wypuścili takie hity jak "You Give Love a Bad Name", "Livin' on a Prayer" i "Bad Medicine". Pierwszą wspólną płytę wydali już w '84, a naprawdę dużą popularność zyskali po tym, jak ukazał się trzeci album "Slippery When Wet". Był także tekściarzem, jego popisowym numerem była piosenka "Blood On Blood" - podczas koncertów często przejmował główny wokal:

 

W 1992 roku wydali w składzie Bon Jovi, Such, Sambora, Torres i Bryan ostatni wspólny krążek "Keep the Faith". Such opuścił grupę dwa lata później. W wywiadzie dla "The Ausbury Park" w 2000 roku opowiadał, że miało to związek ze zbyt dużą różnicą wiekową:

Wytwórnia kłamała na temat mojego wieku. Miałem 31 lat, kiedy dołączyłem do zespołu - byłem 10 lat starszy niż reszta grupy. Moja siostra zaczęła się wkurzać, bo gazety pisały, że jest ode mnie starsza, a tak naprawdę była młodsza. (...)
Kiedy miałem 43 lata, poczułem, że się wypalam. To było jak praca, a ja nie chciałem pracować. Właśnie dlatego dołączyłem do kapeli.

Zastąpił go wtedy Hugh McDonald, który oficjalnym członkiem zespołu został ogłoszony dopiero w 2016 roku. Such razem z Bon Jovi został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2018 roku.

Więcej o: