Quebonafide wypuścił singiel i zapowiada: Nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać

Ostatnia trasa koncertowa Quebonafide rzeczywiście nią jest. Raper, który wypuścił singiel "Refren trochę jak Lana Del Rey" w oświadczeniu zapowiada: "Nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową". Dodaje jednak, że nie jest to jego definitywne pożegnanie ze sceną, choć teraz chce skupić się m.in. na pracy naukowej.

Quebonafide podzielił się nowym singlem, publikując go na profilu Que Quality. Jednocześnie poinformował, że sprzedał swoje udziały w wytwórni. "Od długiego czasu nie czuję się wydawcą i zdecydowanie wolę skupić się na swoich własnych poczynaniach, których mam w planie całkiem sporo. Oddanie kontroli nad QueQuality mojemu wspólnikowi jest według mnie rozwiązaniem „fair" w stosunku do wszystkich. Dawid Szynol nadal pozostaje moim menadżerem, w tej kwestii nic się nie zmienia" - napisał Quebonafide w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Quebonafide idzie na studia medyczne

- Prezentowany singiel 'Refren trochę jak Lana Del Rey' jest jednym z kilkunastu utworów, które powstały w okresie po wydaniu 'Romantic Psycho'. Nie chcę składać deklaracji, że to być może jeden z ostatnich singli Quebonafide, ponieważ zeszłe 24 miesiące spędziłem głównie na spotykaniu się z zagranicznymi artystami oraz producentami i robieniu muzyki, więc całkiem sporo się tego uzbierało.. Nie mam na ten moment pomysłu na to, w jakiej formie mógłbym opublikować nagrane numery i nie za bardzo potrafię to ubrać w coś sensownego, więc najprawdopodobniej będziemy je publikować w luźnej, mixtape’owej, nieco niechlujnej formie - pisze o tym utworze Jakub Grabowski, bo tak naprawdę nazywa się Quebo. W następnych zdaniach dodaje:

Jeżeli chodzi o dalsze ruchy Quebonafide - nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową. Nie jest moim definitywnym pożegnaniem ze sceną ponieważ planuję dalej - hobbystycznie uprawiać performance i w tej sferze mam jeszcze kilka marzeń.

Raper zaznacza także, że poza kilkoma letnimi oraz finałowym koncertem, którego szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą, nie zamierza też koncertować jako Quebonafide. "Myślę, że więcej wyjaśnień przyniesie ten finał finałów" - zapowiada.

Już wcześniej Quebonafide informował, że zamierza rozpocząć studia medyczne i poświęcić się pracy naukowej. Chce także skupić się m.in. na produkcji zdrowej żywności.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: