Muzyczne wakacje startują od zaraz! Mrozu i Vito Bambino z klipem do numeru "Za daleko"

Do występu w utworze "Za daleko" z albumu "Złote bloki" Mrozu zaprosił Vito Bambino. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, miłości i mocnych emocjach, które okraszone są nutą wspomnień.

- Przed nami mocno koncertowe wakacje, a numer „Za daleko" z całej tracklisty "Złotych bloków" ma największy letni vibe. Tę atmosferę pełną słońca, beztroski i szaleństwa Ajgor Ignacy oddał znakomicie, dodając do tego jeszcze szczyptę abstrakcyjnego humoru, który też przenika przez mój kawałek z Vito w tekście - opowiada Mrozu.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

Ciepłe lato wcale nie jest "Za daleko"

Realizacją klipu zajął się Ajgor Ignacy, który swobodnie odnalazł się w tematyce i brzmieniu "Za daleko". - Oniryzm pozwolił nam na odstawienie logiki na drugi plan i pójście w kierunku luźnej zabawy. Teledysk identycznie jak liryka utworu jest uniwersalny, nie ma konkretnego adresata, jest jednocześnie o przyjaźni, natchnieniu, muzie i miłości. Jest jak sen, lub przyjemne wspomnienie lata, które ma w sobie dziury, nielogiczne zwroty akcji, przepuszczone przez wyidealizowany filtr naszych wspomnień - mówi reżyser.

Zdjęcia wykonał Konrad Bloch. Twórcom zależało na "ciepłym, lekko nostalgicznym powrocie do beztroskich lat", dlatego do uzyskania upragnionego efektu została wykorzystana taśma 16mm. - Warto też wspomnieć o miejscu, w którym odbyły się zdjęcia- Chałupy 6 i okolice. Mierzeja Helska okazała się rewelacyjną, bardzo plastyczną przestrzenią, która w pełni spełniła moje oczekiwania - dodaje Ajgor Ignacy.

 

- Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza. Dziś gdy czasy wcale nie są lżejsze, tym bardziej czuję, że pozytywny przekaz tego albumu będzie potrzebny - mówi Mrozu, którego płyta "Złote bloki" ukazała się na początku kwietnia.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: