Najlepszy letni wieczór w twoim życiu, czyli "Summer Nights" od PRETTY YOUNGA i Juliandera

Polscy słuchacze mieli już kilkaset okazji, żeby posłuchać w radio utworów PRETTY YOUNGA. 24-letni producent prezentuje nowy utwór "Summer Nights" z Julianderem i zapowiada swoją EP-kę.

"Summer Nights", najnowszy utwór PRETTY YOUNGA i Juliandera ("All Falls Down" - Alan Walker i Noah Cyrus), to przypadkowy letni wieczór, który zamienia się w najlepszą noc twojego życia zamknięty w piosence. Do napisania tego utworu PRETTY YOUNGA zainspirowała muzyka disco, do której dodał nowoczesne brzmienie.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

PRETTY YOUNG oraz Juliander podkręcają letnią temperaturę

- Disco posiada mocne linie basowe, które same w sobie tworzą wspaniałe melodie. Współcześni popowi artyści rzadko po nie sięgają - mówi PRETTY YOUNG. "Summer Nights" to idealna mieszanka vintage brzmień syntezatora, elementów perkusyjnych i mocnego basu połączonych z czystymi, współczesnymi wokalami. - Pamiętam, jak pierwszy raz usłyszałem "Summer Nights" - od razu się zakochałem. Bardzo chciałem podszlifować ten utwór i dodać swój wokal. Cieszę się, że teraz wszyscy mogą usłyszeć efekt naszej współpracy - dodaje Juliander.

 

PRETTY YOUNG to 24-letni szwedzki producent i autor piosenek William Ek. Już w wieku 12 lat odkrył, że chce tworzyć muzykę, która zapewni słuchaczom intensywne emocjonalne doznania. Nigdy nie planował wydawać piosenek, które będą jedynie tłem do dobrej zabawy na muzycznych festiwalach. Przez wiele lat pracował nad znalezieniem własnego brzmienia, które pozwoli mu osiągnąć jego cele. I tak w 2019 roku narodził się PRETTY YOUNG, artysta, dla którego liczą się pasja i emocje.

PRETTY YOUNG do dzisiaj pozostaje wierny swoim wartościom, dlatego jest dosyć wybredny, jeśli chodzi o współprace z innymi artystami. Jeśli jednak trafia na odpowiednią osobę, dzieje się magia! Do tej pory pracował między innymi z WHO SHE, Zackiem Hallem, Ofelią, ISA, Joe Moonem. Jego remiks "Infinity" Jaymesa Younga zdobył ogromną popularność w wielu krajach, w tym Polsce - jeśli słuchacie radia, mieliście kilkaset okazji, żeby poznać ten kawałek. Bardzo dobrze radzi sobie także remiks utworu PRETTY YOUNGA pt. "Cool Kids" w wykonaniu LIZOT. Łącznie piosenki producenta na platformie Spotify przesłuchano już prawie 20 milionów razy!

Wkrótce PRETTY YOUNG wyda swoją EP-kę. Do tej pory mogliśmy usłyszeć tytułowy utwór "Out of the Blue". - Życie potrafi zaskakiwać. Wiele rzeczy dzieje się nagle, niespodziewanie. Możesz spacerować i nagle poznać miłość swojego życia. Jeśli lubisz szalone, letnie noce, wiesz, jak to jest, kiedy wychodzisz na drinka z przyjaciółmi, a wieczór zamienia się w najlepszą noc w twoim życiu. Wystarczy, że poprosisz kogoś o zapalniczkę, a chwilę później możesz oglądać z nieznajomymi cudowny zachód słońca z wyjątkowego miejsca na pobliskich wzgórzach - mówił PRETTY YOUNG o "Out of the Blue". 

Więcej o: