Julia Kamińska debiutuje z singlem "Żal mi". To duet ze Skubasem

Znana z wielu seriali i filmów aktorka Julia Kamińska prezentuje singiel "Żal mi", za którego sprawą debiutuje w branży muzycznej. Do współpracy przy pierwszej piosence zaprosiła Skubasa.

"Żal mi" to tytuł debiutanckiego singla Julii, którym rozpoczyna swoją muzyczną drogę. Singiel zachowany w nurcie indie pop, jest wspomnieniem miłości, która pozostawiła po sobie żal i rozgoryczenie. Dopełnieniem muzyki jest filmowy teledysk, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada Piotr Jasek.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

Julia Kamińska i Skubas łączą siły w pierwszym singlu aktorki

- W tekście i muzyce utworu "Żal mi", kryją się prawdziwe emocje. Mam nadzieję, że uda nam się poruszyć słuchaczy, albo przynajmniej wprawić ich w nostalgiczny nastrój – mówi Julia Kamińska. W rozmowie z Marcinem Cichońskim w ramach podkastu "DGPTalk" aktorka zdradziła, że ze Skubasem połączyła ją "seria niewyjaśnionych przypadków".

Z kolei Skubas powiedział: - Zgłosiłem się do Piotra Jaska [byłego partnera Kamińskiej - przyp. red.], który jest wybitnym pisarzem. W moim odczuciu nie tylko scenarzystą, ale jest także nietuzinkowym poetą, który pisał teksty dla Ryszarda Riedla. Spróbowaliśmy swoich sił na tym polu, utwór nie wszedł na moją płytę, ale stwierdziliśmy, że jest zbyt wartościowy, żeby go tak ominąć i ta nasza współpraca z Julią jest, trochę nieładnie mówiąc, z odzysku. Nie miałem od razu myśli: "chcę zrobić z nią numer" i nie napisałem piosenki od zera.

 

Universal Music Polska zapowiada, że Julia Kamińska wraz z producentem Marcinem Macukiem prowadzą intensywne prace nad albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: