Dawid Grzelak świętuje swoje urodziny i wsiada w Bolta z Joanną Koroniewską. Takiej jej nie znaliśmy

8 czerwca, w dniu swoich urodzin, Dawid Grzelak wydał nowy singiel "Bolt". Utwór opowiada o rozprawieniu się z własną przeszłością i odnalezieniu miejsca w wykreowanej przez siebie rzeczywistości. W teledysku obok Grzelaka wystąpiła Joanna Koroniewska w zupełnie nowym wydaniu.

Zamówił Ubera, a przyjechał Bolt. Nowy singiel Dawida Grzelaka "Bolt" to próba zrozumienia, że najważniejsze decyzje musimy podejmować sami, a wszystkie przeciwności z nich płynące damy radę pokonać dzięki ciężkiej pracy i determinacji.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

Dawid Grzelak zaprosił Joannę Koroniewską do nowego teledysku. Jest gorąco

W teledysku do utworu występuje Joanna Koroniewska. "Wybrałam nowszy model... samochodu oczywiście. Bo ten model obok mnie to prawdziwy zdolniacha, który w dodatku ma dzisiaj urodziny!  Wybrał sobie „starszą panią" do teledysku! (...) Ja na planie bawiłam się świetnie i to nowe aktorskie wcielenie było dla mnie wspaniałym wyzwaniem!" - napisała na Instagramie aktorka.

 

Za scenariusz odpowiada sam Dawid, a reżyserował go wraz z Michałem Bandurskim – reżyserem najpopularniejszych polskich programów rozrywkowych (m. in. The Voice of Poland, The Voice Senior) oraz twórcą filmów dokumentalnych o Krzysztofie Krawczyku i Maryli Rodowicz.

Dawid Grzelak to artysta wizualny, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Obserwuje, rejestruje i nazywa zdarzenia oraz emocje – najczęściej z pozycji outsidera. Nie boi się opowiadać o swoich lękach, poszukiwaniu własnej tożsamości i problemach osób queer. Szerszemu gronu odbiorców znany jest jako fotograf, który na swoim koncie ma między innymi kilkuletnią współpracę z polskimi edycjami magazynu i-D oraz VICE. W jego autorskim materiale muzycznym można znaleźć wpływy dream popu, trip hopu i pulsującej elektroniki. Debiutancka EP-ka Grzelaka, "Rok od wydarzeń w Londynie" (2020), powstała we współpracy z duetem Kacperczyk. Rok później ukazała się kolejna EP-ka, "Who the f*** is Dawid Grzelak". Dawid był oficjalnym supportem Ralpha Kaminskiego podczas trasy "Młodość".

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: