Natalia Szroeder w tanecznym rytmie, ale ciągle z łezką. "Osiedle" to "spóźniona część" ostatniej płyty

Jesienią ubiegłego roku Natalia Szroeder wydała album "Pogłos", który odznaczył nowy etap na jej muzycznej drodze. Choć najnowsza piosenka nie nosi tytułu na literę "P", to ciągle jest częścią "pogłosowego świata". O utworze "Osiedle" Szroeder mówi: - Czułam od długiego czasu, że drzemie w tej pogłosowej galaktyce jeszcze dużo potencjału, i choć już bez "P", to "Osiedle" właśnie z tego potencjału się zrodziło.

- Niespełna siedem miesięcy po oddaniu w Wasze ręce naszego albumu, chciałabym oddać jeszcze spóźnioną jego część - powiedziała Natalia Szroeder przy okazji premiery utworu "Osiedle". - Chyba mogę już zdradzić Wam, że to jedna ze spóźnionych części. Będzie się jeszcze działo, będą niespodzianki. I to wkrótce.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

"Pogłosowy" potencjał w "Osiedlu". Natalia Szroeder na lato

- Chciałam, by było tanecznie. I mimo klasycznie przemycającego między wersami i dźwiękami smuteczku, chyba jest całkiem tanecznie. Jak na mnie, hehe - wyjaśnia Natalia Szroeder i zachęca: - Cieszę się, że już wkrótce będę mogła zobaczyć, jak tańczycie do tego pod sceną, zwłaszcza na moim ukochanym bridge’u. Pogłos. Fajnie, że jeszcze trwa, jeszcze wybrzmiewa, jeszcze trochę z nim pobędziemy. Zapraszam was więc na moje Osiedle. Tańczcie, płaczcie, śmiejecie się razem ze mną.

 

Kolejną niespodzianką dla fanów jest możliwość posłuchania albumu "Pogłos" w najlepszej jakości dźwięku. To pierwsza płyta w katalogu lokalnym Warner Music Poland w całości zmiksowana w technologii Dolby Atmos, która pozwala uzyskać niesamowite efekty dźwięku przestrzennego. "Pogłos" to drugi album Natalii Szroeder. Krótko po premierze płyta pokryła się złotem. Single promujące wydawnictwo również uzyskały wyróżnienia - złoto ("Przypływy" feat. Ralph Kaminski, "Para") oraz platynę ("Powinnam?").

- Dla mnie samo to, że stwierdziłam na głos, co się ze mną dzieje, że zdiagnozowałam te katusze, którym poddawałam się na własne życzenie, to była połowa sukcesu. Teraz zadanie polega na tym, żeby jechać prostą drogą i nie dać się wepchnąć w dziury. Mimo że "Pogłos" jest melancholijny, można na tej płycie znaleźć bunt, taki w moim stylu. Jako nastolatka nie przechodziłam tego etapu, za co moi rodzice są mi wdzięczni. Nigdy nie uciekałam z domu, zawsze wracałam o umówionej godzinie, przez co w późniejszych latach pozwalano mi na więcej, bo rodzice wiedzieli, że mogą mi zaufać. Dzisiaj buntuję się po swojemu, w tekstach, i czuję, że rozliczyłam się z tym, co mi ciążyło. Mogę iść dalej - mówiła Natalia Szroeder o płycie "Pogłos" w rozmowie z Gazeta.pl w grudniu ubiegłego roku. Całą rozmowę przeczytasz poniżej:

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: