Fortepian zrobił "bach". Kosztowny instrument uległ uszkodzeniu w Akademii Muzycznej w Poznaniu [WIDEO]

Fortepian stojący w Auli Nova poznańskiej uczelni uległ uszkodzeniu, gdy spadł z unoszącej się windy. Wszystko zostało nagrane.

Mężczyzna widoczny na nagraniu (prawdopodobnie pracownik, który uruchomił chwilę wcześniej windę) próbował podtrzymać instrument, ale nie miał szans go uratować. Warto zauważyć, że fortepiany ważą od 200 do 500 kilogramów.  "Mieliśmy na Akademii Muzycznej fortepian za ponad milion złotych. Mieliśmy" - napisali administratorzy profilu Poznański Trójkąt Bermudzki, którzy zamieścili w sieci nagranie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fortepian na Akademii Muzycznej w Poznaniu uszkodzony - zobacz wideo:

Na nagraniu widać, że po podniesieniu się windy fortepian przechyla się i uszkodzeniu ulegają m.in. klawisze instrumentu. 

Kolegium Rektorskie Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu wydało krótkie oświadczenie:

W dniu 11 czerwca br. w Auli Nova w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności winda zahaczyła o fortepian, wskutek czego instrument uległ uszkodzeniu. Wszystkie okoliczności zdarzenia oraz stan instrumentu są badane. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym wypadku.

Nie poinformowano, ile może kosztować naprawa instrumentu.

Tego dnia o 19:00 w Auli Nova był zaplanowany koncert dyplomowy dyrygenta, Pawła Serafina-Piechowiaka z klasy prof. AMP dra hab. Przemysława Neumanna. Muzycy wykonali m.in. "Sound out na fortepian, chór mieszany i orkiestrę". Nie wiemy jednak, czy do uszkodzenia instrumentu doszło przed czy po tym wydarzeniu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: