BTS ogłasza przerwę! Miliony płaczą, oni mówią o powodach decyzji

BTS - jeden z najpopularniejszych zespołów świata, a z pewnością najpopularniejsza obecnie grupa k-pop, ogłasza przerwę. Południowokoreańscy wokaliści przekonują, że planują jeszcze kiedyś występować razem, a rozstanie jest tylko tymczasowe.

BTS to prawdziwy fenomen. Jako pierwszy koreański zespół zdobył nagrodę na Billboard Music Awards w 2017 roku w kategorii Top Social Artist (tym samym pokonali Justina Biebera, który nieprzerwanie zdobywał tę nagrodę od 2011 roku). Mają miliony fanów na całym świecie. W zeszłym roku zaczęli wydawać single śpiewane po angielsku, przy których współpracowali m.in. z Edem Sheerenem.

BTS: Powinniśmy spędzić trochę czasu osobno

Podczas świętowania dziewiątej rocznicy powstania BTS (co roku zamieszczają w sieci specjalne wideo, by obchodzić jubileusz z fanami), członkowie grupy zaskoczyli fanów informacją, że robią sobie przerwę od wspólnej pracy. RM, Suga, J-Hope, Jin, Jungkook, V i Jimin chcą skupić się na solowych projektach. 

Więcej informacji muzycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W urodzinowym wideo, członkowie BTS - jak zwykle - podsumowywali dotychczasowe osiągnięcia. RM powiedział, że chociaż dokonali niesamowitych wyczynów jako zespół, jego członkowie wciąż muszą się rozwijać i dojrzewać jako indywidualni ludzie i artyści. J-Hope powiedział natomiast:

Myślę, że powinniśmy spędzić trochę czasu osobno, aby nauczyć się, jak znów być jednością.

- Mam nadzieję, że nie postrzegacie tego jako negatywnej rzeczy, ale zdrowy plan. Myślę, że w ten sposób BTS stanie się silniejszy - dodał. Wokaliści powiedzieli, że decyzja nie była łatwa do podjęcia i wyrazili smutek z powodu potencjalnego rozczarowania wielbicieli. - Nie możemy nie myśleć o naszych fanach, ale chcemy być artystami, których nasi fani zapamiętają. Myślę, że teraz zaczynamy myśleć o tym, jakim artystą każdy z nas chce być zapamiętany - powiedział Jimin. Próbując złagodzić wymowę tych słów, Suga wtrącił: To nie tak, że rozwiązujemy zespół!

 

J-Hope, Jungkook i Suga mają w planach albumy solowe.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

BTS to supergrupa z Korei Południowej

BTS to boysband utworzony w 2013 przez specjalistów z wytwórni Big Hit Entertainment. W 2019 roku BTS stał się pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały ponad 5 miliardów odtworzeń, a już we wrześniu 2017 roku BTS stał się pierwszą formacją k-pop, która pojawiła się na liście Global 50 Spotify z utworem "DNA". Dzięki utworowi "On" grupa triumfowała podczas rozdania nagród MTV VMA w sierpniu zeszłego roku - zwyciężyli w kategoriach za najlepszy teledysk popowy, k-popowy i za najlepszą choreografię. W 2020 roku otrzymali nominację do nagrody Grammy za numer "Dynamite".

Zobacz wideo Koreańska pielęgnacja jest modna, ale co z makijażem? Zobacz, jak pomalować się niczym gwiazda k-popu

Do tej pory zespół wydał sześć studyjnych albumów na rynku południowokoreańskim, a cztery na rynku japońskim. Są jednak popularni na całym świecie. BTS to pierwszy koreański artysta, który osiągnął 1. miejsce na liście albumów Billboard 200.

Więcej o: