Jacob Collier z Lizzy McAlpine i Johnem Mayerem serwują balsam dla duszy w piosence "Never Gonna Be Alone"

Jacob Collier prezentuje pierwszy singiel od czasu wydania albumu "Djesse Volume 3". Utwór "Never Gonna Be Alone" został napisany przez Colliera - pięciokrotnego zdobywcę GRAMMY. W kojącej kompozycji towarzyszy mu wokal Lizzy McAlpine. Gitarowej magii piosence dodał John Mayer.

"Never Gonna Be Alone" to optymistyczna i melodyjna piosenka, przepełniona charakterystycznymi dla Jacoba Colliera harmoniami, które urzekły takie gwiazdy jak SZA, Chris Martin, Alicia Keys, Lizzo, Kehlani oraz miliony fanów na całym świecie.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

Jacob Collier o nowym singlu: Chciałem zbadać emocjonalny świat izolacji

Collier mówi: - To piosenka, którą napisałem w zeszłym roku, podczas pandemii i lockdownu, z moją kochaną przyjaciółką Lizzy McAlpine. Chciałem zbadać emocjonalny świat izolacji, utraty i pamięci, zacierając granice między rzeczywistością a wyobraźnią. Opowiada o moim doświadczaniu świata jako niezwykle pięknego i kruchego miejsca, co pomogło mi przetworzyć część smutku, który, jak sądzę, wszyscy odczuwamy na różne sposoby.

 

Pomimo faktu, że jest to jego pierwszy nowy utwór w tym roku, Collier był dotąd niezwykle zajęty. Pojawił się m.in. w "NYT", gdzie został określony jako "kolorowy Mozart z pokolenia Z". Ponadto na początku maja stacja BBC wyemitowała dokument o Collierze, w którym o młodym artyście wypowiadali się m.in. Quincy Jones, Herbie Hancock, Stormzy, Chris Martin i Hans Zimmer. Collier przeszedł do historii, stając się pierwszym brytyjskim artystą wszech czasów, który zdobył Grammy za każdy ze swoich pierwszych czterech albumów.

Wcześniej Brytyjczyk zakończył swoją największą trasę po Ameryce Północnej, obejmującą prawie 40 koncertów w kwietniu i maju. Collier z zespołem zaprezentowali podczas koncertów materiał z "Djesse vol. 3" i hity takie jak "All I Need", "Sleeping On My Dreams", "In Too Deep" i "Time Alone With You". Koncerty były w większości wyprzedane w całym kraju, w tym w Nowym Jorku w Terminalu 5, Brooklyn Steel i Irving Plac.

Jacob Collier pojawi się na koncertach w Europie w lipcu oraz jesienią. Warszawski koncert artysty - wyprzedany od blisko dwóch lat - jest zaplanowany na 5 listopada 2022 w klubie Palladium.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: