Zdobywcy Fryderyków. Nowy festiwal na koncertowej mapie Polski już na początku lipca

Festiwal "Zdobywcy Fryderyków" to nowa impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy, to "przestrzeń dla wyjątkowych, różnorodnych artystów, docenionych i nagrodzonych przez samą branżę muzyczną". Festiwal odbędzie się w Szczecinku, na styku trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w dniach 2-3 lipca 2022 roku. Kto zagra na imprezie?

W dniach 2-3 lipca na Placu Koncertowym w Szczecinku wystąpią: Tymek, Nosowska, Mrozu, Smolasty, Agnieszka Chylińska, Vito Bambino, Malik Montana, Ralph Kaminski oraz Mery Spolsky. - Ideą festiwalu jest prezentacja w jednym miejscu artystów uhonorowanych przez rynek muzyczny statuetkami Fryderyka, ale również takich, którzy mają ogromny potencjał twórczy, wyznaczają nowe trendy, zdobywają wielomilionową publiczność w internecie - mówi organizator i producent wydarzenia, Marcin Bachara, szef firmy High Events.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

"Zdobywcy Fryderyków" zapraszają do Szczecinka

Organizatorzy festiwalu "Zdobywcy Fryderyków" zapewniają, że pierwsza edycja imprezy to: 2 dni fantastycznej rozrywki, 9 wyjątkowych gwiazd i ponad 12 godzin muzyki. O ile siedzibą gali rozdania Fryderyków od dwóch lat jest Szczecin, o tyle impreza z udziałem artystów nagrodzonych statuetkami odbędzie się w Szczecinku. Miasto w województwie zachodniopomorskim o ponad 700-letniej historii, malowniczo położone pomiędzy jeziorami Wielimie, Wilczkowo oraz Trzesiecko, słynie z wielu atrakcji turystycznych. To m.in.: Zamek Książąt Pomorskich, czy Ogród Różany, który ponoć zainspirował samego Ryszarda Straussa do skomponowania opery "Dafne". Szczecinecki Plac Koncertowy przy ul. Kołobrzeskiej, na którym odbędą się lipcowe koncerty, może pomieścić nawet 20 tys. widzów.

Gwiazdy festiwalu "Zdobywcy Fryderyków":

 • Agnieszka Chylińska – piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna, najbardziej drapieżny głos w Polsce. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Choć trudno w to uwierzyć, posiadaczka 6. Fryderyków obchodzi w tym roku 25-lecie działalności scenicznej. Katarzyna Nosowska – wybitna autorka tekstów, wokalistka, osobowość medialna, felietonistka, pisarka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, właścicielka rekordowej kolekcji 27 Fryderyków. W Szczecinku na Festiwalu wystąpi w niezwykłym koncercie.
 • Mery Spolsky – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna oraz projektantka ubrań, pięciokrotnie nominowana do Fryderyków.
 • Mrozu – producent muzyczny, kompozytor łączący w swojej twórczości blues, soul i rock’and’roll. Jego koncerty to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Sześciokrotnie nominowany do Fryderyka.
 • Ralph Kaminski – piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, objawienie polskiego popu alternatywnego. Zdobywca dwóch Fryderyków w tegorocznej edycji nagród, w tym dla artysty roku.
 • Vito Bambino – aktor, piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i wokalista zespołu Bitamina. Laureat tegorocznej edycji Fryderyków.
 • Malik Montana – raper, autor tekstów, influencer, obecnie jeden z najpopularniejszych muzyków gatunku. Największymi hitami Malika Montany są utwory „Robię Yeah" i "Jagodzianki", które w serwisie YouTube wyświetlono ponad 52 mln razy.
 • Tymek – piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny kompozytor. Jego utwory na serwisie Youtube notują rekordowe wyniki oglądalności. Teledysk „Język ciała" obejrzano 158 mln razy. Płyty Tymka wielokrotnie osia?gały status platynowych i diamentowych. W 2021 roku, jako pierwszy artysta wywodza?cy sie? z polskiej kultury hiphopowej otrzymał podwójny diament za singiel „Je?zyk Ciała".
 • Smolasty – polski piosenkarz i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu i rapu. W marcu 2018 otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku. Single „Uzależniony" i „Fake Love" były zapowiedzią albumu, którego premiera odbyła się 7 września 2018. Płyta trafiła na 7. miejsce na liście pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. W lutym 2019 odebrał złotą płytę za sprzedaż albumu.

Gala rozdania Fryderyków w Netto Arenie w Szczecinie. Mrozu(Prawie) wszystko na Fryderykach było po coś. W tym roku miło i bezpiecznie

Harmonogram koncertów przedstawia się następująco:

sobota, 02.07.2022, godzina 19:00

 • Tymek
 • Nosowska
 • Mrozu
 • Smolasty

niedziela, 03.07.2022, godzina 19:00

 • Agnieszka Chylińska
 • Vito Bambino
 • Malik Montana
 • Ralph Kaminski
 • Mery Spolsky.

Bilety na festiwal "Zdobywcy Fryderyków" są dostępne pod tym adresem.

Więcej o: