Sopot Festival 2022 - dużo muzyki plus jubileusz. Wszystko, co musisz wiedzieć o festiwalu

Sopot Festival 2022 odbędzie się w drugiej połowie lata. Na scenie Top of the Top wystąpi kilkadziesiąt gwiazd polskiej sceny muzycznej, a transmisję z festiwalu będzie można obejrzeć w stacji TVN.

Sopot Festival 2022 - kiedy wypada w tym roku? 

Festiwal w Sopocie potrwa trzy dni: od 16 do 18 sierpnia (od wtorku do czwartku), czyli tuż po wydłużonym weekendzie, z uwagi na święto z dnia 15 sierpnia. Kiedy będzie można obejrzeć Sopot Festival 2022 w telewizji? Transmisję w stacji TVN widzowie będą mogli oglądać na żywo. Program oraz wszystkie dodatkowe informacje zebraliśmy dla Was poniżej. 

Top of the Top Sopot Festival - kultowe miejsce 

Konkurs festiwalowy oraz jubileuszowy koncert z okazji okrągłej rocznicy stacji TVN odbędzie się w Operze Leśnej przy ulicy Stanisława Moniuszki 12. Zabytkowy amfiteatr powstał w 1909 roku na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w kompleksie leśnym Lasów Oliwskich. Ten kultowy punkt na mapie Sopotu może poszczycić się nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale też doskonałą akustyką. Top of the Top Sopot Festival kontynuuje tradycję tego miejsca, które pamięta występu największych gwiazd polskiej piosenki

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Festiwal w Sopocie - program 

Miłośnicy muzyki muszą przygotować się na dużą dawkę emocji, oprócz konkursu z nagrodą w postaci  Bursztynowego Słowika odbędzie się też wielki jubileusz stacji TVN, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Co przyniesie festiwalowy poniedziałek oraz kolejne dni? 

  • Sopot Hit Festiwal 2022 - 16 sierpnia (wtorek) 

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się koncert pod hasłem #You Are The Champions ze specjalną niespodzianką dla publiczności. 

  • Sopot Festival 2022 - 17 sierpnia (środa)

Drugi dzień festiwalu to klimaty #Dance. W środę przyjdzie też czas na konkurs #Top of the Top Challenge z nagrodą w postaci statuetki Bursztynowego Słowika. W rywalizacji udział wezmą artyści, którzy przez ostatni rok wypuścili nowe utwory w ramach Internetu i stacji radiowych. 

  • Top of the Top Sopot Festival 2022 - 18 sierpnia (czwartek) 

Trzeci dzień Top of the Top Sopot Festival 2022 oznacza wielką fetę stacji TVN z okazji jubileuszu. 25-lecie stacji przypada dokładnie na 3 października, ale obchody zaplanowano na lato.

Sopot Hit Festiwal 2022 - gdzie kupić bilety? 

Bilety na muzyczną ucztę w Sopocie można kupić przez Internet. Na profilach w social mediach festiwalu dostępny jest dedykowany adres strony internetowej (tutaj znajdziesz link)

Festiwal Sopot 2022 - co jeszcze warto wiedzieć? 

Bilet na każdy dzień Festiwal Sopot 2022 można kupić już od 115 zł, finalna kwota zależy od strefy. Im bliżej sceny, tym drożej (800 zł). Przy wyborze miejsca możemy zaznaczyć opcję: bilet z certyfikatem zaszczepienia. 

Top of the Top Sopot Festival 2022 - dodatkowe informacje 

Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku. Informacji na temat dostępnych parkingów należy szukać na stronie Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Zobacz też: Zdobywcy Fryderyków. Nowy festiwal na koncertowej mapie Polski już na początku lipca

Więcej o: