Dawid Podsiadło oficjalnie zapowiada nowy album i trasę koncertową. Pierwszy singiel w piątek

"Może dzisiaj, w ramach walki z przeciąganiem budowania napięcia, powiem od razu konkretne rzeczy, takie na maksa hardkory, jeden po drugim" - napisał na Facebooku Dawid Podsiadło. Artysta zapowiedział, że w piątek ukaże się "Post", pierwszy singiel promujący jego czwarty album studyjny. Premiera krążka została zaplanowana na jesień - towarzyszyć jej będzie trasa Postprodukcja Tour, która zawita do ośmiu miast.

Dawid Podsiadło, który niebawem zakończy krótką, ale treściwą stadionową trasę po Polsce, we wtorkowe popołudnie postanowił obwieścić fanom tylko konkrety. W jego wpisie na Facebooku czytamy: "W piątek o północy premiera singla. Pierwszego z WIELU. Tytuł singla to 'POST'. Niemożliwe? A jednak! No ale jak singiel, to chyba jakaś płyta, tak? Oczywiście, że tak. Jesienią. Cała płyta".

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

Dawid Podsiadło z nowościami na jesień. Będzie płyta i trasa

Od tytułu pierwszego singla z nadchodzącego albumu wzięła się nazwa trasy koncertowej Postprodukcja Tour. Dawid Podsiadło z zespołem zawita jesienią do ośmiu miast i - jak obiecuje - zagra nowy krążek w całości. Występy odbędą się kolejno w: Szczecinie (30.10), Gdańsku (05.11), Wrocławiu (07.11), Krakowie (10.11), Katowicach (12.11), Łodzi (24.11), Poznaniu (30.11) i Warszawie (06-07.12). W środę o godz. 12:00 bilety będą dostępne w przedsprzedaży dla użytkowników Allegro Smart. Dzień później, w czwartek od 12:00 do otwartej sprzedaży trafią bilety z pierwszej puli, która jest ograniczona.

"W piątek, razem z NOWYM SINGLEM oddamy w Wasze ręce ostatnie wejściówki. W samo południe. Chorzów w sobotę to grande finale, jeśli chodzi o stadiony tegoroczne. Te przekładane, te ogromne i piękne stadiony. Widzimy się. Zostańcie stjunowani (stay tuned)" - kończy swój wpis Podsiadło. Dyskografię wokalisty, który w tym roku obchodzi dziesięciolecie oficjalnego debiutu, zamyka płyta "Małomiasteczkowy" z 2018 roku, niezmiennie utrzymująca się na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Dawid Podsiadlo i Taco Hemingway - Tamagotchi (Gdańsk, 04.06.2022) Taco Hemingway i Dawid Podsiadło stoczyli kolejną rozgrywkę w ping-ponga na scenie. Kto wygrał?

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: