Jurij Szatunow nie żyje. Wykonawca przeboju "Biełyje Rozy" zmarł na atak serca

Jurij Szatunow nie żyje. Wokalista zespołu Łaskowyj Maj zasłynął wykonaniem przeboju "Biełyje Rozy". Miał 48 lat. Rzecznik gwiazdora przekazał mediom, że Szatunow zmarł w szpitalu w Moskwie na zawał serca.

Jurij Szatunow nie żyje. Informację o śmierci wokalisty podała rosyjska agencja Interfax. Przyczyną śmierci 48-letniego artysty miał być atak serca.

- Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija - powiedział agencji TASS rzecznik gwiazdora. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Moskwa. Jurij Szatunow z grupy "Łaskowyj Maj" nie żyje

Szatunow był rozpoznawalny w Polsce za sprawą przeboju "Biełyje Rozy". Według informacji podanych przez agencje mężczyzna zmarł w szpitalu Domodiedowo w Moskwie.

Wokalista urodził się 6 września 1973. Karierę zaczął w latach 80. Między 1986 a 1991 był wokalistą grupy "Łaskowyj Maj". Zastąpił na tym miejscu Jurija Gurowa. To właśnie za czasów Szatunowa grupa zdobyła największą popularność. Przebój "Biełyje rozy" znała cała Polska.

 

W 1992 roku zespół się rozpadł. Szatunow nie powrócił już na scenę z dawnymi kolegami, chociaż "Łaskowyj Maj" koncertował jeszcze w 2009 roku, kiedy na fali mody na lata 90. i z powodu ukazania się filmu o historii znanej grupy, fani znów domagali się występów swoich ulubieńców.

Russia Ukraine Missing Americans Dwóch amerykańskich weteranów zaginęło w Ukrainie. USA mówią o pojmaniu

Jurij Szatunow zaczął solową karierę, która była równie udana.

"Po opuszczeniu zespołu Łaskowyj Maj piosenkarz nagrał album "Znajesz" i zagrał krótką rolę w jednym z filmów. W 1992 roku został zaproszony przez Ałłę Pugaczową do udziału w jej programie. Wtedy też Szatunow po raz pierwszy pojawił się na scenie jako artysta solowy, wykonując piosenkę "Zwiezdnaja Nocz" - wspominał wokalistę portal Diełowoj Petersburg.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: