Dawid Podsiadło wydał nową piosenkę. "POST" rozprawia się z polską hipokryzją

Fani Dawida Podsiadły doczekali się nowego singla ulubionego artysty. Muzycznie jest lekko i wakacyjnie. W tekście nowej piosenki "POST" wokalista rozprawia się jednak z polską hipokryzją.

Dawid Podsiadło podzielił się z fanami nową piosenką. Łatwo przewidzieć, że to melodia, która w te wakacje nas nie opuści. Singiel nazywa się "POST".

Zobacz wideo Biografie artystów to łakomy kąsek dla scenarzystów

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Dawid Podsiadło z nowym singlem. "POST" wpada w ucho i skłania do refleksji

"Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu, więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja" - napisał Dawid Podsiadło.

"Z tą, którą mam w sobie, walczę na co dzień. I, jak to zwykle w walce bywa, raz wygrywam, raz przegrywam. Natomiast o tej, do której nie dosięgam - piszę piosenki" - wyjaśnił muzyk. Tak właśnie miał powstać "POST".

 

W zakończeniu utworu Podsiadło śpiewa:

"Rzucę kamieniem prosto w Twoją twarz
Nic o mnie nie wiesz, a ja Ciebie znam
W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam"

Muzyk na Facebooku wyjaśniał fanom, co stoi za tekstem piosenki.

"Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc 'POST' chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą".

Dwa dni wcześniej Podsiadło ogłosił nową płytę i trasę koncertową - "POSTprodukcja Tour". Bilety w przedsprzedaży rozeszły się w kilkanaście minut.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: