"Elvis". Ścieżka dźwiękowa do filmu Baza Luhrmanna już dostępna. Grają m.in. Doja Cat i Kacey Musgraves

Długo wyczekiwany film "Elvis" i oryginalna ścieżka dźwiękowa są już dostępne. Wcześniej w tym tygodniu ukazała się ostatnia zapowiedź soundtracku - magiczna wersja "Can't Help Falling In Love" w wykonaniu Kacey Musgraves. Oficjalny teledysk przedstawia historię miłości Elvisa i Priscilli Presley, opowiedzianą za pomocą scen z filmu "Elvis".

Kacey Musgraves zapowiedziała i po raz pierwszy wykonała singiel na tegorocznej Met Gali, w której uczestniczyła wraz z Priscillą Presley, Austinem Butlerem i Bazem Luhrmannem. Ostatni singiel ze ścieżki dźwiękowej poprzedziły m.in. owoce współpracy Eminema i CeeLo Greena ("The King and I") oraz cover "If I Can Dream" w wykonaniu Måneskin. W rozgłośniach radiowych świetnie radzi sobie "Vegas", utwór nagrany na potrzeby filmu przez Doję Cat.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

"Elvis". Ścieżka dźwiękowa wypełniona gwiazdami

Niedawno Swae Lee i Diplo zaprezentowali singiel "Tupelo Shuffle" z udziałem Gary’ego Clarka Jr. (Arthur "Big Boy" Crudup w filmie) i Austina Butlera, który udziela głosu Elvisowi Presleyowi w utworze. Nazwany na cześć Tupelo w stanie Mississippi numer ma ogromne znaczenie zarówno dla Swae Lee, jak i Diplo, ponieważ to nie tylko ich rodzinne miasto, ale i miejsce pochodzenia Elvisa Presleya. 

 

Na ścieżce dźwiękowej do "Elvisa" usłyszymy też m.in. obdarzoną głębokim głosem wokalistkę Paravi w piosence "Suspicious Minds"; Yolę, jedną z gwiazd współczesnego południowego country-soulu, w utworze "Strange Things Are Happening Everyday", napisanym przez legendę bluesa Rosettę Tharpe; tradycyjną afroamerykańską pieśń "Sometimes I Feel Like a Motherless Child" w przejmującej interpretacji Jazmine Sullivan czy klimatyczne "Cotton Candy Land", które nagrał duet Stevie Nicks i Chris Isaak.

"Elvis" to epicki spektakl wizjonera Baza Luhrmanna, który bada życie i muzykę Elvisa Presleya (Austin Butler) przez pryzmat jego skomplikowanej relacji z enigmatycznym menedżerem, "Pułkownikiem" Tomem Parkerem (Tom Hanks). Ścieżka dźwiękowa zawiera dorobek Elvisa z lat 50., 60. i 70., a także celebruje jego różnorodne wpływy muzyczne i trwały wpływ na popularnych dziś artystów. Centralnym punktem podróży jest jedna ze znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). W rolach głównych u boku Butlera i Hanksa zagrała także wielokrotnie nagradzana aktorka Helen Thomson grająca matkę Elvisa, Gladys, oraz Richard Roxburgh w roli ojca Elvisa, Vernona.

Więcej o: