Piotr Baron zniknął z radiowej Trójki. Wyjaśnił, dlaczego

Piotr Baron od 18 maja nie pojawia się na antenie Polskiego Radia, prowadząc "W tonacji Trójki". Jak informuje serwis Wirtualne Media, powodem są względy zdrowotne. Dziennikarz muzyczny ma niedługo wrócić do pracy.

- Zniknąłem z anteny czasowo, ze względów zdrowotnych. Nie będzie mnie do końca czerwca - powiedział serwisowi Piotr Baron

Piotr Baron - to on razem z Markiem Niedźwieckim prowadził kiedyś listę przebojów Trójki

Piotr Baron pracuje w Programie Trzecim Polskiego Radia, z krótką przerwą, od 1984 roku. Wraz z Markiem Niedźwiedzkim współprowadził Listę Przebojów Trójki. Zaczęło się w 2007 roku, gdy "Niedźwiedź" przeszedł do innej rozgłośni, a po jego powrocie dziennikarze się wymieniali.

W 2020 roku, po aferze związanej z piosenką Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", po której z radia odeszło kilkadziesiąt osób, Baron zapowiadał:

Nie będę prowadził już żadnej Listy Przebojów Trójki, dopóki Marek Niedźwiecki i my wszyscy nie zostaniemy oficjalnie przeproszeni za ten stek kłamstw, które padły pod naszym adresem.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mówił również, że "na dziś, na tę godzinę, właściwie wszystko wskazuje, że przestanę pracować w Programie Trzecim". Później okazało się, że zostaje w Trójce. 

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Lista przebojów Trójki wróciła dopiero w kwietniu 2022 roku, ale już bez Barona. Numeracja prowadzona jest od początku (najnowsze notowanie ma nr 13, choć poprzednia odsłona zbliżała się do dwóch tysięcy). Prowadzącymi program są Łukasz Ciechański i Tomasz Miara.

Baron w przeszłości był także gospodarzem takich programów jak: "Zapraszamy do Trójki" czy "3 wymiary gitary". Jest laureatem nagrody Złoty Mikrofon "za osobowość radiową i głos nierozerwalnie związany z Programem Trzecim Polskiego Radia".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: