Natalia Kukulska śpiewa legendarny przebój Bajmu. Jest teledysk do "Nie ma wody na pustyni"

"Nie ma wody na pustyni" to utwór nagrany po raz pierwszy przez Bajm w 1982 roku. Natalia Kukulska wybrała ten cover na trzeci singiel promujący koncertową płytę "Kukulska MTV Unplugged".

- Od małego jeździłam na wakacje do ZAiKS'u - Domu Pracy Twórczej w Ustce. Miałam tam swoją paczkę przyjaciół i były to zawsze najlepsze wakacje. Pamiętam, że dojście do tzw. "dzikiej plaży", czyli bezludnej, wydawało nam się niezwykle długie, a małe nogi zatapiały się w gorącym piasku. Hymnem tej drogi dla mnie i koleżanek stała się piosenka "Nie ma wody na pustyni" Bajmu, która była bardzo na czasie. Ale kręciło mnie śpiewanie słów "Nasz kapelmistrz pije stare wino… spił się już dokładnie tak jak świnia". Moja babcia tylko marszczyła brwi, a my się z koleżankami śmiałyśmy i miałyśmy wymówkę, że przecież to jest znana piosenka z radia - wspomina Natalia Kukulska.

Słowa utworu napisała Beata Kozidrak, muzykę jej brat - Jarosław Kozidrak. To największy przebój z płyty "Bajm" wydanej w 1982 roku.

Natalia Kukulska śpiewa "Nie ma wody na pustyni"

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Nie ma wody na pustyni" wokalistka przygotowała w ramach koncertu "MTV Unplugged". - Dlaczego postawiłam na ten cover? Oprócz powodów sentymentalnych, uwielbiam nutę szaleństwa, zadziorność i dowcip w tym numerze. Mało takich w polskim repertuarze. Wspaniale udało się zamortyzować przy tej okazji instrumenty, które były w naszym składzie i kojarzą się "pustynnie" – flet, handpany czy marimbę. Kocham to, jak zagrali wszyscy muzycy i jak zaśpiewały dziewczyny w chórku. Podłoże do tej szaleńczej zabawy stworzył aranżem Archie Shevsky wykorzystując motywy aranżacji Mateusza Gwizdałły - tłumaczy Kukulska.

Zobacz wideo

Piosenkarka właśnie ogłosiła kolejne koncerty z trasy Kukulska MTV Unplugged. Już jesienią zobaczymy ją m.in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Toruniu czy Bielsku-Białej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: