Viki Gabor zaśpiewała w duecie z mamą. Ewelina Gabor zastąpiła Kayah

Viki Gabor wystąpiła na scenie Międzynarodowego Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2022 z mamą Eweliną. Zaśpiewały razem utwór "Ramię w ramię".

Viki Gabor utwór "Ramię w ramię" nagrała z Kayah, ale podczas imprezy transmitowanej w weekend przez TVP na scenie w Gorzowie Wielkopolskim obok niej pojawiła się Ewelina Gabor. Mama zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 razem z mężem ma własny zespół folkowy, więc nie był to jej wokalny debiut.

Viki Gabor i Ewelina Gabor śpiewają "Ramię w ramię" - zobacz wideo

 

Viki Gabor jako 12-latka wygrała międzynarodową Eurowizję dla dzieci, wcześniej zajęła drugie miejsce w "Voice Kids". Zaczynała śpiewać jako pięciolatka, a pierwszymi wzorami byli dla niej rodzice. - Mam romskie korzenie, a moja mama do dziś śpiewa i tańczy w romskim zespole Kale Jakha (Czarne Oczy). To ona nauczyła mnie stawiania dźwięków, frazowania, emisji i interpretacji. To ją podziwiałam na scenie i to ona z moim tatą są dla mnie pierwszymi guru muzycznymi - mówiła w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność".

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Viki Gabor zaśpiewała piosenkę z "Wyprawy na księżyc". W wywiadzie zdradziła, jak się w tym odnalazła

Jej debiutancki album "Getaway (Into My Imagination)", który miał premierę w 2020 roku, zyskał status złotej płyty. Singiel "Ramię w ramię" sprzedał się w ponad 40 tysiącach egzemplarzy, co dało jej status podwójnej platyny. 

"Ramię w ramię" to utwór, który bardzo szybko zdobył popularność. W zaledwie kilkadziesiąt godzin od premiery teledysku w styczniu 2020 roku miał już prawie dwa mln odtworzeń. W tym momencie to już ponad 53,6 mln. Muzykę napisali Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór i Małgorzata Uściłowska, a za słowa odpowiadają Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Małgorzata Uściłowska oraz Kayah.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: