Open'er Festival 2022. The Chemical Brothers odwołują występ w ostatniej chwili. Zespół wydał oświadczenie

"The Chemical Brothers" jednak nie zagrają na Open'er Festival. W oficjalnym oświadczeniu muzycy przyznają, że są bardzo rozczarowani, jednak nie mieli wyboru - powodem jest zakażenie koronawirusem jednego z nich.

"The Chemical Brothers" mieli być jedną z największych gwiazd w sobotnim programie Open'er Festival 2022. Zakażenie COVID-19 jednego z członków zespołu sprawiło jednak, że legendarna grupa w ostatniej chwili musiała odwołać swój występ w Gdyni. 

Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

Open'er Festival 2022. "The Chemical Brothers" odwołują koncert

Zespół podzielił się informacją o odwołanym koncercie w Gdyni w swoich mediach społecznościowych. 

"The Chemical Brothers" są bardzo rozczarowani, że muszą odwołać swój występ na Open'er Festival w Gdyni w sobotę 2 lipca. Wynika to z tego, że COVID-19 rozprzestrzenił się w zespole i ekipie w ciągu ostatniego tygodnia, a Ed Simons zachorował do tego stopnia, że nie jest w stanie podróżować ani występować" - czytamy na Instagramie zespołu. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

 

"Zespół szczerze przeprasza za wywołane rozczarowanie, którym bardzo się podzielamy. W tej chwili "The Chemical Brothers "są pewni, że wszystkie inne koncerty odbędą się zgodnie z planem" - zapowiedzieli artyści. 

"The Chemical Brothers" nie zagra na Open'er Festival 2022

Sobotni koncert miał być już trzecim występem brytyjskiego duetu na Open'erze. Formacja jest legendą muzyki elektronicznej. Była też pierwszym headlinerem ogłoszonym przez organizatorów tegorocznej edycji imprezy. Duet istnieje już od 15 lat, a ich albumy wielokrotnie znajdowały się na szczycie rankingów sprzedażowych na Wyspach Brytyjskich. W 2019, za krążek "No Geography" grupa zdobyła nagrodę Grammy w kategoriach Best Dance/Electronic Album oraz Best Dance Recording za utwór "Got to Keep On". 

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: