Open'er 2022. Dua Lipa i Megan Thee Stallion komentują odwołanie koncertów. "Jestem zdruzgotana"

Piątkowy wieczór na Open'er Festivalu przyniósł uczestnikom mocne wrażenia, ale bynajmniej nie ze względu na koncerty. Festiwalowicze zostali ewakuowani przez potężną burzę, która rozpętała się około godz. 19:40. Z uwagi na warunki pogodowe po 22:30 wznowiono tylko część atrakcji; z programu wypadły m.in. headlinerki Megan Thee Stallion i Dua Lipa. Artystki skomentowały sytuację na Instagramie.

"Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22:30. Martin Garrix wystąpi o godzinie 2:00" - przekazali organizatorzy festiwalu Open'er o godz. 22:20. Wcześniej uczestników ewakuowano ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Do działania wróciły sceny Beat, Alter i Czujesz Klimat?, z odpowiednim uwzględnieniem opóźnień. Wielkim zawodem okazało się niemniej odwołanie najważniejszych występów wieczoru, zaplanowanych na scenie głównej oraz Tent Stage. Festiwalowicze nie będą mieli szansy zobaczyć Michaela Kiwanuki, Young Leosi i headlinerek wieczoru, czyli Megan Thee Stallion i Duy Lipy. Po godz. 23 Megan odniosła się do sytuacji podczas transmisji na Instagramie; niedługo potem wpisy na Instagram Stories dodali Dua Lipa i Michael Kiwanuka.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Open'er 2022. Megan Thee Stallion: Byłam gotowa zagrać o północy

- Słuchajcie, opowiem wam, co się stało. Jesteśmy w Polsce. Na zewnątrz nagle rozpętał się tajfun. Nie miałam pojęcia, że w Polsce w ogóle dzieją się takie rzeczy - zaczęła Megan Thee Stallion, która miała wystąpić na głównej scenie o godz. 20:00. - Zapytali mnie, czy chciałabym zagrać koncert o północy. Odpowiedziałam: O północy? Muszę być w Irlandii o siódmej rano... Ale byłam gotowa to zrobić, nie chciałam zawieść polskich Hotties [ksywka, którą Megan Thee Stallion określa swoich fanów - przyp. red.]. (...) Przez godzinę tkwiłam na stacji benzynowej, czekając na decyzję co do festiwalu - opowiadała raperka. 

Warto zaznaczyć, że z transmisji wynika, iż Thee Stallion podjęła decyzję o odwołaniu występu z uwagi na względy bezpieczeństwa. Amerykańska artystka przytoczyła historię o mężczyźnie, który rzekomo wszedł na scenę z nożem i się przewrócił. - Moje bezpieczeństwo jest moim priorytetem - powiedziała Thee Stallion. Poprosiliśmy agencję Alter Art o potwierdzenie lub zaprzeczenie, że do takiej sytuacji rzeczywiście doszło - czekamy na odpowiedź.

Michael Kiwanuka, którego koncert zaplanowano na 23:30 na Tent Stage, zamieścił na Instagram Stories zdjęcie festiwalowej opaski i napisał: "Witajcie, przyjaciele z Polski. Jest mi bardzo przykro, że nie mogliśmy się zobaczyć dzisiejszego wieczoru. Byłem bardzo podekscytowany, żeby dla was zagrać, ale pogoda miała inne plany. Myślę o was ciepło i mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy i że jesteście bezpieczni!".

Michael Kiwanuka o odwołanym koncercie na Open'er Festivalu 2022Michael Kiwanuka o odwołanym koncercie na Open'er Festivalu 2022 Instagram/Michael Kiwanuka

Z kolei Dua Lipa, największa gwiazda piątkowej (i wyprzedanej) odsłony Open'er Festivalu, ograniczyła się do krótkiego wpisu na Instagram Stories. "Jestem zdruzgotana, ale niestety, uznano, że niebezpieczne byłoby dziś wystąpić. Wrócimy tak szybko, jak to będzie możliwe" - obiecała wokalistka.

Dua Lipa o odwołanym koncercie na Open'erzeDua Lipa o odwołanym koncercie na Open'erze Instagram/@DuaLipa

Open'er Festival odbywa się w Gdyni w dniach 29 czerwca-2 lipca. Do tej pory na imprezie zagrali m.in. Little Simz, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Maneskin, Ralph Kaminski, Jan-rapowanie, The Smile, EABS, Destroyer, Otsochodzi, Sampa the Great, CatchUp, DakhaBrakha, BADBADNOTGOOD, Years & Years, Tove Lo, Royal Blood i Glass Animals. Na ostatni dzień festiwalu przewidziano występy Jessie Ware, Cigarettes After Sex, Yoli, Dawida Podsiadło, Taco Hemingwaya, The Killers, Szczyla, Cate Le Bon czy Sons of Kemet. Koncerty na głównej scenie mieli zamknąć The Chemical Brothers, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z przyjazdu do Polski z uwagi na zakażenie koronawirusem w zespole. Ich miejsce na imprezie zajęła Peggy Gou.

Więcej o: