Taylor Swift bije kolejne rekordy. Wyprzedziła między innymi Madonnę, Whitney Houston i Mariah Carey

Choć niekwestionowanym liderem mainstreamowych list przebojów i wyników sprzedaży pozostają The Beatles, w zestawieniu najlepszych artystów wszech czasów według Billboarda znalazła się Taylor Swift. Niedawna rekordzistka nagród Grammy, jedyna kobieta, która została trzykrotnie nagrodzona za swoją twórczość w głównej kategorii (album roku), minęła kolejny kamień milowy w karierze.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Stara miłość nie rdzewieje - "All Too Well" i wielki powrót starych albumów

To dobry czas dla Taylor Swift. Po długiej walce o prawa autorskie do własnych utworów z pierwszych płyt amerykańska artystka wydaje swój katalog ponownie, w nowych wersjach, często rozszerzonych. W listopadzie 2021 roku internet podbił film krótkometrażowy będący wizualną opowieścią bazującą na historii ze starego przeboju Swift, "All Too Well", tym razem w specjalnej, dziesięciominutowej wersji. Historia toksycznego związku młodej piosenkarki z dużo starszym aktorem Jakiem Gyllenhaalem rzuciła nowe światło na tę sprawę, a ujęcia z klipu z udziałem Sadie Sink (najbardziej znanej z roli Max w serialu "Stranger Things"), wcielającej się w samą Taylor, stały się internetowym viralem.

 
 

100 milionów to za mało - rekordy popularności na Spotify

Choć nowe wersje starych albumów (np. ostatnia - "Fearless") zostały wykluczone z konkursu Grammy, na tym polu Swift i tak odniosła znaczący sukces. W 2021 artystka otrzymała kolejną statuetkę Grammy w kategorii album roku, stając się pierwszą kobietą w historii, która dokonała tego trzykrotnie. Materiał z nagrodzonej płyty, "Evermore", do dziś bardzo dobrze radzi sobie w serwisach streamingowych. Niedawno utwór tytułowy, wykonywany wspólnie z Bon Iver, przekroczył 100 milionów odtworzeń na Spotify, dzięki czemu już osiem piosenek z tej płyty osiągnęło ten wynik.

Rekordzistą nadal pozostaje jednak "Lover", gdzie aż 15 utworów przekroczyło tę liczbę. Swift nie zatrzymuje się jednak wyłącznie na stu milionach. Aż 39 piosenek jej autorstwa przekroczyło 200 milionów streamów, tym samym artystka znajduje się na trzeciej pozycji wśród piosenkarek, które tego dokonały, a do wyrównania rekordu brakuje jej zaledwie trzech utworów.

 

Listy Billboard - Taylor Swift najpopularniejszą artystką solową

Według najnowszych statystyk prestiżowej listy Billboard podsumowującej wyniki artystów z dwóch odrębnych list, od 1963 do 2022 roku (Billboard 200) i od 1958 do 2022 roku (Billboard Hot 100), dokonania Taylor Swift pozwoliły jej uplasować się na czwartej pozycji w zbiorczym rankingu. To skok o cztery miejsca - artystka wyprzedziła między innymi Madonnę, Whitney Houston i Mariah Carey. Pomijając Taylor, biorąc pod uwagę kobiety, tylko tej ostatniej udało się pozostać w Top 5. Piosenkarka została również zaklasyfikowana na drugiej pozycji wśród najlepszych artystów solowych w rankingu ogólnym i na pierwszej pozycji jako najlepszy artysta solowy w historii według Billboard 200, tym razem nie tylko wśród kobiet. Przez rok na liście utrzymywało się aż 10 albumów piosenkarki.

Artystka jeszcze nie odniosła się do najnowszego sukcesu w swoich mediach społecznościowych. Najnowsze płyty Taylor Swift można przesłuchać na wszystkich najważniejszych platformach streamingowych, pomagając im tym samym pobić kolejne rekordy.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: