Spotify łączy siły z Netfliksem. Co znajdziemy w playliście promującej czwarty sezon "Stranger Things"?

Miłosny list do lat 80., jakim jest hit Netfliksa "Stranger Things", od pierwszego sezonu daje drugie życie starym przebojom - od "Should I Stay or Should I Go" The Clash do "Running Up That Hill" Kate Bush. Jedna z największych platform streamingowych, serwis Spotify, przygotował specjalną playlistę podsumowującą wszystko, co znalazło się w soundtracku najnowszej części.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Soundtrack "Stranger Things". Czyje piosenki znajdziemy w playliście?

Poza warstwą wizualną idealnie oddającą klimat ubiegłych dziesięcioleci, atmosfery dodaje serialowi przede wszystkim oprawa muzyczna. Oryginalny soundtrack przygotowany przez Kyle'a Dixona i Michaela Steina z zespołu Survive nawiązuje do ery syntezatorów, Jeana-Michela Jarre'a i Vangelisa. Uzupełniają go hity wykonawców z epoki, którym "Stranger Things" dało drugie życie. Po "Should I Stay Or Should I Go" i "Neverending Story", motywem przewodnim najnowszego sezonu stało się "Running Up That Hill", przywracające Kate Bush na szczyty list przebojów, z zaskakującą liczbą ponad 40 milionów słuchaczy w serwisie Spotify miesięcznie. Do streamowania artystki dodatkowo zachęca oprawa, przygotowana przez serwis na potrzeby promocji "Stranger Things" 4.

 

Playlista "Stranger Things" 4 - spersonalizowane doświadczenie

Choć muzyka zawsze była ważnym elementem fabuły, w najnowszym sezonie ma rolę pierwszoplanową. To ona umożliwia uchronienie się przed klątwą kolejnego złoczyńcy inspirowanego Dungeons & Dragons - Vecną. W przypadku Max ulubioną piosenką, spełniającą funkcje ochronne jest właśnie hit Kate Bush, ale playlista "Stranger Things" na Spotify umożliwia słuchaczowi wybranie dowolnej, na podstawie jego preferencji. Tym samym zbliża go do serialowych bohaterów. To nie jest jedyny spersonalizowany element. Kolekcja utworów aktualizuje się każdego dnia. Pozwala tym samym odkryć również przeboje z poprzednich sezonów, przemieszane z osobistą playlistą z ulubionymi piosenkami użytkownika.

Niespodzianki nie tylko muzyczne

Klimat "Stranger Things" w najnowszej funkcji Spotify oddaje także bogata w niespodzianki oprawa graficzna. W wersji przeglądarkowej w czasie odtwarzania utworów interfejs przeniesie nas do Upside Down i nawiedzonego domu Victora Creela, zostawiając tylko nieliczne światła w okolicach przycisku odtwarzania. Ci, którzy korzystają z mobilnej wersji serwisu, scrollując playlistę mają szansę napotkać samego Vecnę. To, ile razy pojawia się na ekranie, jest powiązane z fabułą. Po trzech wizytach, nawiązujących do wizji Chrissy czy Max, zamiast rzucić klątwę, główny antybohater pojawi się w naszej playliście co jedenastą wizytę, nawiązującą oczywiście do postaci Nastki. Również poza playlistą, najbardziej znaczące dla sezonu utwory, "Master of Puppets" czy "Running Up That Hill" nawiązują do kluczowych w "Stranger Things" scen, zachęcając do zapoznania się z nowym sezonem tych, którzy jeszcze się na niego nie natknęli, a piosenki znają z innych źródeł. Oficjalna playlista netfliksowego hitu ma już ponad 1,3 miliona obserwujących na Spotify.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: