Trzymajcie się mocno, bo Rubens dopiero się rozgrzewa. Artysta wydał nowy singiel

25 czerwca na Stadionie Śląskim przed kilkudziesięciotysięczną publicznością odbył się pierwszy koncert Rubensa. Wszystko za sprawą Dawida Podsiadło, który zaprosił artystę na support przed jego ostatnim, największym koncertem ze stadionowej trasy. Szczęśliwcy mogli usłyszeć tam przedpremierowo nowy singiel debiutanta - "Jakoś trzymam się". Pozostali musieli poczekać do 8 lipca.

Utwór zapowiada debiutancki album Rubensa, którego premiera odbędzie się późną jesienią. Singiel wyróżnia się z dotychczas wydanych utworów Rubensa letnim klimatem i choć oszczędną, to wyczuwalną dawką optymizmu. Podobnie jak w przypadku przeboju "Wszystko OK?", artysta odpowiada za tekst, muzykę i produkcję piosenki oraz każdą warstwę instrumentalną, oprócz bębnów.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Rubens prezentuje nowy singiel "Jakoś trzymam się"

Piosence towarzyszy najbardziej widowiskowy jak dotąd teledysk w karierze Rubensa, w którym muzyk między innymi wspina się po jednej z praskich kamienic. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Mateusz Miszczyński, z którym artysta pracował przy klipie "Pani Zamieć". 

 

Nowy singiel, materiał z wydanego w kwietniu minialbumu "Wynoszę się" i premierowe utwory Rubens wraz z zespołem zagra tego lata w Warszawie i we Wrocławiu podczas koncertów Męskie Granie 2022, w Baranowie (Enea Edison Festival) oraz w Łodzi (Great September). To kolejne po Chorzowie, Miasta pierwszych szans, w których będzie można na żywo usłyszeć Rubensa.

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z nich jest "Złoto" Mroza – nominowany do Fryderyka w kategorii "Utwór Roku". W zeszłym roku występował ze wspomnianą Darią, Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, królem oraz Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: