Shawn Mendes wstrzymuje trasę koncertową. "Myślałem, że jestem gotowy. I dotarłem na skraj"

27 czerwca Shawn Mendes ruszył w światową trasę, która w ciągu najbliższego roku obejmie 87 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie. W sobotę kanadyjski wokalista ogłosił na Instagramie, że zaplanowane na nadchodzące trzy tygodnie występy w USA zostają przełożone. Mendes uzasadnił decyzję kłopotami ze zdrowiem psychicznym. "Moja decyzja, żeby wrócić do koncertowania, była przedwczesna" - napisał na Instagramie 23-latek.

O przełożeniu koncertów Shawn Mendes poinformował fanów w oświadczeniu udostępnionym w mediach społecznościowych w sobotę, tuż po show w Winnipeg. "To, że muszę to powiedzieć, łamie mi serce, ale niestety, będę musiał do odwołania przełożyć kolejne trzy tygodnie występów, aż do koncertu w Uncasville" - napisał muzyk. Na razie oznacza to dla niego trzytygodniową przerwę od sceny.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Shawn Mendes robi przerwę, żeby zadbać o zdrowie psychiczne. "Dogoniła mnie presja"

"Jestem w trasie od 15. roku życia i szczerze mówiąc, zawsze trudno było mi żyć w pędzie, z dala od przyjaciół i rodziny. Po kilku latach spędzonych na miejscu czułem, że jestem gotowy, aby ponownie wskoczyć w koncertowanie, ale ta decyzja była przedwczesna. Ciężar i presja dogoniły mnie i dotarłem na skraj" - wyjaśnia Shawn Mendes. "Po rozmowie z moim zespołem i medykami muszę poświęcić trochę czasu, aby dojść do siebie i zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Obiecuję, że jak tylko pojawią się nowe daty i wiadomości, dam wam znać" - dodał 23-latek.

 

Shawn Mendes to jeden z najpopularniejszych wokalistów i kompozytorów młodego popowego pokolenia. Kanadyjczyk, który zaczynał przygodę z muzyką na platformie Vine, może się pochwalić ponad 50 miliardami streamów na świecie oraz blisko 9 miliardami odtworzeń klipów na YouTube. W 2018 roku został umieszczony na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu Time oraz otrzymał tytuł najbardziej wpływowego artysty i nastolatka na świecie na wszystkich platformach społecznościowych (według ROI Influencer Media).

W 2020 roku Mendes wydał czwartą płytę "Wonder", która debiutowała na 1. miejscu w USA. Wcześniej Mendes był nominowany do nagrody Grammy za utwór "Señorita", nagrany wspólnie z Camilą Cabello, a także za płytę "Shawn Mendes" i solowy singiel "In My Blood" (w kategorii piosenka roku). Ostatnia trasa Shawna Mendesa, podczas której w zaledwie kilka minut wyprzedał swój pierwszy stadion (Rogers Centre w rodzinnym Toronto), objęła ponad 100 koncertów w Europie i UK, Północnej i Południowej Ameryce, a także w Azji, Australii i Nowej Zelandii. Trasa, którą rozpoczął tego lata, ma zawitać również do Polski - 19 czerwca 2023 roku Mendes wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie.

Więcej o: