"Master of Puppets" Metalliki debiutuje na liście Billboard Hot 100! I to 36 lat po premierze

Metallica, podobnie jak Kate Bush, może cieszyć się sukcesem swojego utworu, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej serialu "Stranger Things" Netfliksa. Piosenka "Master of Puppets" pierwszy raz od premiery, która miała miejsce 36 lat temu, zadebiutowała na kultowej amerykańskiej liście Billboard Hot 100.

"Master of Puppets" to utwór zespołu Metallica, który znalazł się w jednym z ostatnich odcinków czwartego sezonu "Stranger Things". Jak się okazuje, także ta piosenka podąża śladami "Running Up That Hill (A Deal with God)" Kate Bush, która po tym, jak pojawiła się w serialu Netfliksa, zaczyna znów podbijać światowe zestawienia muzyczne. 

Zobacz wideo Netflix udostępnił zwiastun finałowej części "Stranger Things 4"

"Efekt Stranger Things" Netfliksa? "Master of Puppets" Metalliki debiutują na liście Billboard Hot 100

Po tym, jak "Master of Puppets" zostało użyte w serialu Netfliksa, utwór Metalliki zaczął podbijać listy największych platform streamingowych. Na "efekt Stranger Things" nie trzeba było czekać zbyt długo. Dokładnie 36 lat od premiery, "Master of Puppets" zadebiutowało w najbardziej uznanym na świecie zestawieniu muzycznym - Billboard Hot 100. Jak się okazuje, piosenka ta jest też pierwszym utworem zespołu od 2008 roku, któremu udało się trafić na tę listę. 

17-letni syn basisty Metalliki rozszerzył solówkę w 'Master of Puppets' Syn basisty Metalliki dograł partie solowe do "Stranger Things 4"

"Master of Puppets" od razu uplasował się na 40. miejscu, jednak utwór ten może jeszcze piąć się wyżej, ponieważ piosenka nadal cieszy się ogromną popularnością. 

Zespół Metallica już wcześniej odniósł się do faktu wykorzystania swojego utworu w serialu Nerfliksa:

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu 'Stranger Things', zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że 'Master of Puppets' pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę. Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o 'Master of Puppets;, gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt

- napisali artyści w mediach społecznościowych. Metallica powitała też nowych słuchaczy w swojej "rodzinie". Poza tym stworzono "duet" z Eddiem Munsonem - bohaterem serialu, który wykonał utwór "Master of Puppets" w serialu. 

Więcej o: