Polak zagrał z Coldplay. Wokalista zaprosił go na scenę, gdy zobaczył baner

Zaczynał w ognisku muzycznym, a w zeszłym tygodniu wystąpił przed tysiącami ludzi na scenie Stadionu Narodowego PGE. Szymon Sawicki, mieszkaniec Rumi, wykonał z zespołem Coldplay jeden z ich utworów. Spełniło się jego wieloletnie marzenie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Koncert Coldplay, który odbył się 8 lipca 2022 w Warszawie był pełen zaskoczeń. "Sen o Warszawie" Czesława Niemena wpleciony w jeden utworów zespołu czy pojawienie się na scenie ukraińskiego muzyka ulicznego to tylko niektóre z nich. Z grupą wystąpił także Polak, Szymon Sawicki. Wszystko dzięki transparentowi, który przygotował.

"Can I play "Let Somebody Go" on piano with you?"

Młody, pochodzący z Rumi muzyk, jest samoukiem. Grą na keyboardzie zajmuje się od trzech lat, ale jako dziecko pobierał lekcje uczęszczając do ogniska muzycznego. Występ u boku Coldplay był jego marzeniem. Przed koncertem przygotował specjalny transparent, na którym prosi zespół o wspólne wykonanie jednego z utworów. "Can I play "Let Somebody Go" on piano with you?" - głosił napis. Chris Martin, wokalista grupy, zauważył chłopaka i pomiędzy utworami poprosił obsługę, by przygotowała go do wejścia na scenę. Wspólnie wykonali wybrany utwór przed 57 tysiącami osób.

"Synu, ale jesteś szczęśliwy!"

Sawicki wystąpił przed tłumem, ale najważniejszym widzem był jego tata. To on podzielił się relacją z występu na portalu społecznościowym. "Niesamowita historia. Marzenia się spełniają. Brawo synu!" - napisał mężczyzna pod filmem i fotografiami z koncertu. Post pozytywnie komentują nie tylko przyjaciele i rodzina.

Koncerty Coldplay bezpieczną przystanią dla fanów

Polska nie była wyjątkiem. Scena podczas koncertów grupy Chrisa Martina pozostaje w pewnym sensie otwarta. To nie pierwszy raz, gdy wokalista zaprosił na scenę fana do wspólnego wykonania. Podczas tras koncertowych taka sytuacja ma miejsce niemal co roku. W 2017 fan wykonał z Martinem "Everglow" w Munichu i "O (Fly On)" w Los Angeles. W trakcie tegorocznej trasy z 2022 szczęśliwcy mieli okazję zaśpiewać "Gravity" w Monterrey, w Meksyku i "Let Somebody Go", które zagrał również Sawicki, w Houston, w Teksasie. Nagrania można obejrzeć w serwisie YouTube.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: