Mata startuje na prezydenta. Ale najpierw trasa koncertowa po Polsce. Gdzie zagra młody Matczak?

W środę Mata opublikował "orędzie", w którym ogłosił m.in., że ma zamiar wystartować w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Ten świetnie przyjęty ruch artysta wykonał tuż przed startem letniej trasy koncertowej, na którą większość biletów wyprzedała się jeszcze w maju. Tournée Maty obejmie dziesięć miast - pierwszy koncert już 14 lipca we Wrocławiu.

26 maja Mata pochwalił się na Twitterze, że na jego letnie koncerty po uruchomieniu sprzedaży zostało jedynie 30 proc. biletów. "Ciekawostka: w ciągu pierwszych 3 godz. od startu sprzedaży kupiliście 28 625 biletów, czyli prawie tyle, ile wg szacowań policji było na warszawskich Schodkach w poniedziałek. Dziękuję!" - dodał raper. Gdzie i kiedy zagra Młody Matczak, który właśnie uruchomił (planowo najdłuższą w historii) kampanię wyborczą na urząd Prezydenta RP?

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Mata w czwartek rozpoczyna letnią trasę koncertową

"Po długiej zimie, przyroda budzi się na nowo, a po sukcesie zeszłorocznego koncertu na Lotnisku Bemowo, Mata rusza w letnią trasę po Polsce. MATA TOUR to dziesięć plenerowych koncertów w dziesięciu różnych miastach, a pierwszy z nich odbędzie się już 14 lipca we Wrocławiu. Sami sprawdźcie, jak Młody Matczak rozkwita na nowo i na żywo przekonajcie się, co w tym roku przygotował dla nas Mata" - piszą organizatorzy. Koncertowy rozkład jazdy prezentuje się następująco:

  • 14.07 – Wrocław: Pola Marsowe
  • 23.07 – Kraków: Arena Garden
  • 30.07 – Kołobrzeg: Podczele (Sun Festival 2022)
  • 7.08 – Gdańsk: Scena S1
  • 3.09 – Lublin (secret location)
  • 10.09 – Rzeszów (secret location)
  • 16.09 – Toruń (secret location)
  • 22.09 – Białystok (secret location)
  • 1.10 – Łódź (secret location)
  • 7.10 – Poznań (secret location)

Jak wynika ze stanowiska, które Mata zaprezentował w środę, podczas trasy koncertowej raper zapewni "zabawę do białego rana", a przy okazji będzie "zbierać podpisy pod dokumentem poparcia jego prezydentury". Mata przekazał przy tym, że w najbliższym czasie przeznaczy milion złotych na startupy, 420 tys. zł na Fundację 420 oraz taką samą kwotę na organizację MONAR. 

Raper odniósł się też do działań prokuratury, która złożyła w jego sprawie do sądu akt oskarżenia. Zarzuty  dotyczą posiadania przez niego narkotyków. Artyście grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W przemówieniu prosił swoich fanów, by nie pisali w social mediach #FREEMATA, bo - jak tłumaczył - "nawet w więzieniu byłby wolny", a czas poświęciłby na pracę nad charakterem i ciałem. - A to wszystko po to, żeby wrócić do was jeszcze silniejszym. A następnie wyzwać na pojedynek w bułgarskie martwe ciągi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, a następnie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę. Zamiast #FREEMATA piszcie #MATA2040 - powiedział.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: