Rojek, CatchUp, Magiera - trio o które nikt nie prosił, a każdy potrzebował

Artur Rojek powraca po krótkiej przerwie z nowym utworem i w doborowym towarzystwie! "Pusty" to energiczny, słodko-gorzki i nieco punkowy utwór, który jest efektem współpracy artysty z cenionym producentem Magierą oraz jednym z najgłośniejszych debiutantów ostatnich lat - CatchUpem.

Teledysk do nowego singla został zainspirowany brytyjskimi teledyskami z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. To niejedyny nietuzinkowy singiel Artura Rojka, który ujrzy światło dzienne w tym roku.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Magiera spełnia marzenia i wydaje singiel z Arturem Rojkiem

"Czasem życie robi taki miły twist i podarowuje coś, o czym nie miałbyś śmiałości nawet pomarzyć. Dla mnie takim twistem było spotkanie z [Arturem Rojkiem - przyp. red.]. Powiedzieć, że współpraca z nim to zaszczyt - to jakby nic nie powiedzieć" - napisał na Facebooku Magiera, producent singla. "Jestem fanem Artura od czasów Myslovitz. Niezmiennie podziwiam go za charyzmę, konsekwencję i talent. Nasze spotkanie na muzycznej płaszczyźnie było więc dla mnie spełnieniem marzeń. Pracowaliśmy razem od jesieni (...), a teraz - w środku lata, przyszedł czas na to, byście mogli sprawdzić efekty naszych działań".

 

Ostatni projekt Rojka – album „Kundel", wydany początkiem 2020 roku – spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów i krytyków, pokrywając się złotem. W międzyczasie Artur był jednym z gości, na bijącej wszelkie możliwe rekordy popularności, płycie sanah – „Uczta". Ballada „Tęsknie sobie" w ciągu ostatnich czterech miesięcy została odsłuchana ponad 25 milionów razy we wszystkich serwisach streamingowych! Oprócz nowości wydawniczych Artur Rojek obecnie zajmuje się organizacją dwóch festiwali muzycznych – OFF Festival (5-7 sierpnia, Katowice) oraz Great September (15-17 września, Łódź).

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>

Więcej o: