Mrozu i Jan-rapowanie robią razem "Dym". "To był impuls. Nikt się nie zamyka na odmienność"

Rok 2022 do tej pory obfituje w sukcesy zarówno dla Mroza, jak i Jana-rapowanie. "Złote Bloki" oraz "Bufor" to świetnie przyjęte albumy, które uplasowały artystów w topie tegorocznych premier. Teraz, dzięki spontanicznemu podejściu Janka do jednego z utworów Mroza, panowie nawiązali współpracę, której owocem jest "Dym".

- Zobaczyłem na stories Janka, który rapuje do mojej piosenki "Złoto", śpiewanej przez kapelę na ulicy. To był impuls, od którego zaczęła się nasza kolaboracja w ramach Always Welcome - opowiada Mrozu. - We wspólnym utworze łączymy dwa różne światy, bluesa i starego rock-and-rolla z rapem. To współpraca, w której nikt się nie zamyka na odmienność, a jest poszanowanie stylu i muzyki drugiego artysty. Chcemy się też podzielić tym doświadczeniem z fanami, stąd pomysł, żeby zaprosić ich do udziału w teledysku.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 120

Historia tajemniczego stróża we wspólnym singlu Mroza i Jana-rapowanie

Jan-rapowanie także docenia możliwość współpracy z artystą spoza swojego kręgu muzycznego: - Doświadczenie współpracy z innym artystą jest dla mnie zawsze bardzo cenne, zwłaszcza z kimś spoza świata, w którym się poruszam. Tu ważna jest sztuka kompromisu i bawienia się kontrastami. Łącząc różne gatunki, chcemy dać dużo dobrej muzyki, a przy tym stworzyć coś świeżego, gdzie będzie miejsce na każdego z nas - komentuje raper.

 

Już w przyszłym tygodniu spodziewać możemy się teledysku do "Dymu". Na nagraniu piosenki i klipu się nie kończy - artystów będzie można spotkać podczas wspólnych koncertów, które odbędą się:

  • 15 lipca w Łodzi
  • 21 sierpnia we Wrocławiu
  • 28 sierpnia w Gdańsku.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: