Festiwale muzyczne w Polsce 2022. Na co warto się wybrać?

Po pandemicznym czasie, pierwszy raz od dwóch lat, Polska wraca w pełni z festiwalami muzycznymi. Nadszedł upragniony czas letnich muzycznych festiwali na żywo. Koncerty na festiwalach dostarczają wielu pozytywnych emocji i pozwalają naładować się pozytywną energią. Sprawdź festiwale muzyczne 2022 w Polsce.

Festiwale muzyczne cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Jedną z większych, cyklicznych imprez przyciągających od lat fanów dobrych brzmień jest Open’er Festival w Gdyni. Open'er jest festiwalem, który odwiedzają fani muzyki z całego świata. Jest on okazją do spotkania największych gwiazd i spędzenia czasu w otoczeniu różnorodnej muzyki. Festiwale są wspaniała okazją aby oderwać się od codzienności, poznać nowe zespoły i wokalistów oraz usłyszeć na żywo tych ulubionych. Niezależnie od gatunku muzycznego każdy fan utworów wykonywanych na żywo znajdzie coś dla siebie.

Festiwale muzyczne 2022

Open’er Festival – muzyczny festiwal nad morzem już za nami 

Pierwszy, największy festiwal w Polsce, który wraca po dwóch latach to Open’er Festival. Co roku w Gdyni zbiera on tysiące ludzi z całego kraju. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, ponieważ Open’er nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Zawsze pojawiają się na nim największe gwiazdy muzyczne! W dniach 29 czerwca – 2 lipca na wielu scenach mieliśmy zobaczyć i posłuchać między innymi Doja Cat, Dua Lipa, Martin Garrix oraz Playboi Carti. W planie były również koncerty Twenty One Pilots oraz Imagine Dragons. Minusem tej edycji Open’era były wysokie ceny biletów, za które trzeba było zapłacić 699 zł (karnet 4 dni) bądź 349 zł (bilet jednodniowy). Ucieszyły się zapewne osoby, które kupiły bilety na Open’er Festival 2020 i 2021, ponieważ zachowały one ważność na nową datę festiwalu. Niestety długo wyczekiwane widowisko przerwała burza, a zgromadzony tłum został ewakuowany. Nie udało się wznowić widowiska na tyle szybko, by mogły odbyć się wszystkie zaplanowane koncerty.

Kraków Live Festival

Kolejny festiwal, którego organizatorem jest agencja koncertowa Alter Art, to Kraków Live Festival. Odbędzie się w dniach 19 – 20 sierpnia na Lotnisku – Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to cykliczna impreza, która odbywa się w mieście Kraków od 2006 roku. Jest to festiwal, który nie ogranicza się do konkretnych gatunków muzycznych. Ceny biletów na festiwal są następujące: karnet dwudniowy kosztuje 469 zł, a bilet jednodniowy jest w cenie 309 zł.

FEST Festival

Kolejny festiwal, na który warto wybrać się w wakacje 2022, to FEST Festival. Odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. To jeden z najmłodszych, a jednocześnie najbardziej popularnych festiwali w Polsce. Podobnie jak wcześniejsze festiwale może pochwalić się bardzo szeroką gamą artystów. Na scenach Fest Festivalu można będzie zobaczyć takie gwiazdy jak: STROMAE, The Chainsmokers, Vitalic czy Nothing But Thieves. Z polskich artystów zagrają między innymi Young Leosia, OIO czy Bitamina. Karnet 4-dniowy kosztuje 549 zł, bilet weekendowy 389 zł, a jednodniowy – 299 zł.

Zobacz wideo Polecamy:

OFF Festival

Kolejny festiwal na Śląsku, który odbywa się w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, to OFF Festival. Organizatorem tego wydarzenia jest artysta Artur Rojek, kiedyś związany z zespołem Myslovitz. Pierwsze edycje tego festiwalu odbywały się właśnie w Mysłowicach, skąd pochodzi muzyk i jego stary zespół. OFF Festiwal obejmuje szeroko rozumianą muzykę alternatywną. W 2022 roku odbędzie się on w dniach 5 -7 sierpnia. Na OFF-ie wystąpią między innymi Iggy Pop, Central Cee, Metronomy, Rina Sawayama, Bikini Kill, Pi’erre Bourne oraz Molchat Doma. Z polskich artystów na scenie będzie można zobaczyć braci Kacperczyk, Duchy oraz WaluśKraksaKryzys. Ceny biletów to 229 zł (za bilet jednodniowy) oraz 399 (za karnet 3 dniowy).

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tauron Nowa Muzyka Katowice pojawił się w 2006 roku w Katowicach, a od 2014 roku przestrzenią festiwalu jest katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. To jeden z czołowych festiwali w Polsce, który prezentuje co roku artystów wykonujących muzykę eklektyczną (największe gwiazdy oraz debiutantów), ale także muzykę z gatunku: jazz, rock i hip-hop. Na festiwalu od 21-24 lipca 2022 roku wystąpią między innymi: VRIL, Andy Stott, Moderat, Nilüfer Yanya, Resina, Rival Consoles, The Bug czy Fisz Emade. Karnety 3-dniowe kosztują 379 zł, 2-dniowe 349 zł, a bilet jednodniowy jest w cenie 179 zł za piątek lub sobotę i 69 zł za czwartek.

Jarocin Festiwal 2022

W dniach 14 – 17 lipca odbył kultowy Festiwal w Jarocinie. Organizatorem festiwalu jest ponownie poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. To festiwal, na którym pojawiają się największe polskie gwiazdy! Na Festiwalu w Jarocinie wystąpili między innymi: Artur Rojek, Illusion, Czesław Śpiewa, The Poks, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Kult. Zorganizowano także dwa wyjątkowe koncerty, a dokładniej jubileusze – 35-lecie zespołów: IRA oraz Pidżama Porno. Bilety na festiwal można było kupić w cenach 199 zł za karnet 3-dniowy, 139 zł za bilet 1-dniowy oraz 80 zł za wstęp na pole namiotowe.

Lekko Festiwal

Cicha 23 pod Warszawą, to miejsce pełne zieleni, które posiada dwie odnowione stajnie oraz mnóstwo klimatycznych elementów, a wszystko otoczone lasem. To właśnie tam odbywa się Lekko Festiwal - butikowe wydarzenie. Dla tego festiwalu najważniejszą role odgrywa życie w zgodzie z naturą. Festiwal odbył się na początku wakacji, 8 i 9 lipca 2022 roku, pod Warszawą. Wystąpili między innymi: Brodka, Artur Rojek, Bitamina czy The Dumplings. Pojawili  się także: Jucho, Zalia oraz Luna. Bilet jednodniowy można było kupić w cenie 179 zł, a karnet na dwa dni za 269 zł.

Pol’and’Rock Festival

Nie można zapomnieć o jednym z największych festiwali w Polsce – Pol’and’Rock Festival, czyli dawniejszy Przystanek Woodstock. Jest on organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów, sprzedaży gadżetów oraz darowizn celowych. Dlatego też wstęp na tą imprezę jest bezpłatny! Do występu na festiwalu zapraszane są zespoły z całego świata! Oprócz muzyki, stałym elementem imprezy są rozmowy z wybitnymi osobami ze świata kultury, mediów, sztuki, które odbywają się na Akademii Sztuk Przepięknych. Pol’and’Rock Festival 2022 odbywać się będzie od 4 do 6 sierpnia. Dotychczas potwierdzeni artyści to Tagada Jones, Clutch, Wolf Alice oraz Ørganek.

wrOFFław 2022 Showcase – Festiwal wrocławskiej muzyki 

wrOFFław to trzydniowe święto muzyki Wrocławia, które odbyło się w dniach 24-26 czerwca 2022 w unikalnym postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej w Czasoprzestrzeni. Jest to miejsce spotkania branży muzycznej oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać się ze swoją twórczością szerszej publiczności. Na festiwalowej części wrOFFławia zaprezentowane będzie szerokie spektrum muzyczne: od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Na tegorocznym wrOFFław Showcase wystąpili: Bluefaces, Daffodil Pill, My Secret Haven, Larva, Teal, Sekcja Rapu, Tholing The Void, Bednarska, Marek Niedzielski, The Bullseyes, Nago, Kowalczyk x Serca, Fjord, Hay Giraffes, Faustina Calavera. 

Stay Wild Festival 2022 – festiwal we Wrocławiu 

W pobliżu wyjątkowego partynickiego hipodromu odbędzie się kolejna edycja Stay Wild Festival. Festiwal jest inspirowany zmianami zachodzącymi w kulturze i społeczeństwie na przestrzeni lat. Ideą festiwalu jest słuchanie i nawiązywanie dialogów, przeżywanie przygód i tworzenie wspomnień – w myśl idei „nieważnie gdzie, ale ważne z kim". Stay Wild to społeczność w której każdy daje coś od siebie. Stay Wild Festival odbędzie się 5-6 sierpnia, miejsce: Tor Wyscigów Konnych Partynice – ul. Zwycięska 2, wstęp – 130-230 zł. Na wrocławskim Festiwalu wystąpią: Natalia Przybysz, Brodka, Bryska, Król, Mery Spolsky, The Bullseyes, LemOn, Karaś/Rogucki i inni. 

Zobacz też: Bedoes w hymnie Męskiego Grania 2022. Co warto wiedzieć o raperze? [SYLWETKA]

Więcej o: